Новий проект ЄС Twinning допоможе Україні удосконалити нормативно-правову базу у сфері електронних комунікацій

29 листопада литовсько-латвійський консорціум і Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ), розпочали новий проект Twinning, що фінансується ЄС, для покращення якості послуг електронних комунікацій та доступу до ринку телекомунікацій в Україні. Вдосконалена система має надати споживачам можливість обирати з ширшого спектру інноваційних електронних комунікаційних послуг за нижчими цінами та більш високої якості. Про це повідомляється на сайті Представництва ЄС в Україні.

«Наші стосунки та дружба з Україною розвиваються протягом тривалого періоду, і ми підтримуємо прагнення українського народу наблизитися до Європейського Союзу. Основна мета цього проекту − поділитися найкращими практиками щодо регулювання якості послуг електронного зв'язку, а також сприяти підтримці та зміцненню незалежності національного регулятора», ‒ зазначив Феліксас Добровольскіс, директор Регулятора у сфері зв'язку Литовської Республіки, керівник проекту від країни-члена ЄС.

У ході проекту експерти ЄС та їхні українські колеги разом розроблятимуть проекти змін до законодавчих актів України, які регулюють якість послуг та доступ до ринку, щоб привести їх у відповідність з нормативно-правовою базою ЄС у сфері телекомунікацій. Партнери проекту поділяться своїм досвідом і підготують низку рекомендацій, спрямованих на покращення системи моніторингу якості, яка повинна заохочувати постачальників послуг зв'язку в Україні (зокрема фіксованої та мобільної телефонії, послуг доступу до мережі Інтернет) ефективніше конкурувати за рівнем якості послуг та надавати споживачам можливість краще відстоювати своє право на отримання якісних послуг. У результаті це має забезпечити вищу якість послуг зв’язку для всіх кінцевих споживачів. Проект також підготує низку рекомендацій щодо сприяння конкуренції на ринку електронних комунікацій в Україні шляхом забезпечення рівних умов доступу для всіх учасників ринку та застосування НКРЗІ кращих практик ЄС для проведення аналізу ринку. Активніша конкуренція означає ширший вибір, кращу якість та нижчі ціни для споживачів.

Йоханнес Баур, керівник відділу економічного співробітництва Представництва ЄС в Україні зазначив: «Лише належне виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС принесе очікувану користь та сприятиме тіснішому узгодженню із внутрішнім ринком ЄС. Цей проект ЄС допоможе розробити ефективну нормативно-правову базу у сфері телекомунікацій і підтримає українського регулятора у створенні кращих механізмів нагляду за ринком і забезпечення чесної конкуренції».

«Нам пощастило, що нашими партнерами у цьому проекті є наші давні колеги, наші друзі з литовського та латвійського національних регуляторних органів. Ми щиро віримо, що проект Twinning, який ми реалізуємо, допоможе нам розширити компетенції щодо моніторингу якості послуг електронних комунікацій та забезпечення входу на ринок, тим самим посилюючи регуляторний потенціал та незалежність НКРЗІ», − додав Олександр Скляров, член НКРЗІ, керівник проекту від країни-бенефіціара.