Новий закон "Про стратегічну екологічну оцінку" відповідає вимогам ЄС, – Остап Семерак

За словами Міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака новий Закон "Про стратегічну екологічну оцінку" встановлює в Україні механізм стратегічної екологічної оцінки (СЕО), який діє в країнах Європейського Союзу, повідомляє прес-служба Міністерства.

"Насправді на цей крок давно очікувала не лише екологічна громадськість, а й наші міжнародні партнери. Ухвалений закон є однією з ключових вимог Угоди про асоціацію та ряду інших протоколів. Крім того, без нього неповною буде ефективність ухваленого раніше Закону "Про оцінку впливу на довкілля". В усьому світі ці два закони взаємодоповнюють один одного", - так він прокоментував ухвалення Закону в другому читанні.

Семерак зазначив, що нові процедури відповідають європейським вимогам і будуть запроваджені практично в усіх сферах. Зокрема, процедура СЕО буде обов`язковою для містобудівних планів, стратегій розвитку областей, програм розвитку промисловості, аграрного сектору тощо.

"Україна ще не мала такого. Дивно і поки що незвично, але ця модель ефективно працює в усьому світі. Простіше кажучи, необхідно забезпечити, щоб при розробленні майбутніх державних, місцевих чи галузевих програм враховувались імовірні негативні наслідки для довкілля та здоров’я людини. Наприклад, при розробці програми розвитку транспортної мережі чи енергетики мають бути враховані не лише можливі економічні переваги того чи іншого шляху розвитку, а й їх екологічні наслідки", - пояснив Остап Семерак.

Раніше повідомлялося, що Верховна Рада ухвалила Закон "Про стратегічну екологічну оцінку".

Закон передбачає, що протягом кількох наступних років поетапно мають бути вирішені такі завдання, як інтеграція екологічних цілей та пріоритетів сталого розвитку до розробки документів державного планування, поширення практики СЕО на місцеві проекти й програми, а також узгодження процедур з проведення СЕО в Україні згідно з аналогічними процедурами держав Європейського Союзу.

Додамо, вказаний Закон є частиною Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.