Обсяги зовнішньої торгівлі Чернігівщини у І півріччі 2018 року досягли максимуму за роки незалежності України

Підприємства Чернігівської області у І півріччі наростили обсяги зовнішньоторговельних операцій товарів на 30,7% і перевищили позначку в 600 мільйонів доларів США, що стало найвищим показником Чернігівщини з моменту проголошення незалежності України. Про це повідомляє прес-служба Чернігівської ОДА.

При цьому у порівнянні з відповідним періодом минулого року експорт товарів збільшився на 40,8% і склав близько 370,8 мільйона доларів США.

Як відзначила в.о. голови Чернігівської ОДА Юлія Свириденко, збільшення показника експорту зумовлено, перш за все, нарощуванням в 1,5 рази поставок до країн ЄС, які формували майже 36% від загального обсягу експорту. Основу експорту регіону формують продовольчі товари, однак підприємства області наростили поставки взуття, текстильної та паперової продукції, електричних машин, засобів транспорту тощо.

"Як бачимо, все більше компаній нарощує свій експортний потенціал саме на європейських ринках. Цьому фактору значно сприяє дія Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Зі свого боку, облдержадміністрація як орган влади всебічно підтримує регіонального експортера. Зокрема, здійснює широку промоцію можливостей, які пропонують європейські країни, проводить різного роду міжнародні заходи: як то форуми, зустрічі, бізнес-місії тощо", – зазначила в.о. голови  обласної державної адміністрації.

Серед країн ЄС підприємства області найбільше постачають власну продукцію до Нідерландів (9,1% обласного показника експорту), Іспанії (6%), Італії (4,8%), Румунії (4,7%). 

При цьому, позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 126,3 мільйона доларів США.