Офіс латвійської Агенції інвестицій та розвитку поновить роботу в Україні, - Дмитро Кулеба

Латвія поновить в Україні роботу офісу Агенції інвестицій та розвитку, що дасть поштовх розвитку двосторонньої інвестиційної співпраці та торгівлі. Про це після зустрічі з Міністром економіки Латвійської Республіки Ралфсом Неміро 6 грудня у Ризі (Латвія) заявив Віце-прем’єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба.

“Офіс латвійської Агенції інвестицій та розвитку у Києві  сприятиме щоденному діалогу між українським і литовським бізнесом і дасть потужний імпульс розвитку двосторонньої інвестиційної співпраці. Відновлення роботи офісу після трьох років перерви - це чіткий сигнал, що іноземні інвестори бачать позитивні зміни в Україні. Буде більше інвестицій і більше торгівлі з нашим другом і країною ЄС Латвією”, - впевнений Дмитро Кулеба.

Ралфс Неміро повідомив, що офіс відновить свою роботу вже наступного року, після завершення технічних процедур.

Кулеба та Неміро також домовилися реформувати роботу Міжурядової українсько-латвійської комісії з економічного, промислового, наукового і технічного співробітництва, співголовами якої вони є. Зокрема, сторони вирішили запровадити механізм регулярного моніторингу виконання погоджених сторонами рішень для забезпечення їх ефективного виконання.

Співголови домовилися, що наступне засідання комісії відбудеться у травні 2020 року у Києві. Пріоритетними темами засідання попередньо визначені діджиталізація, сільське господарство, фармацевтика та логістика.

Віце-прем’єр-міністр запропонував провести на полях комісії спеціальний бізнес-форум, що сприятиме налагодженню контактів між українськими та латвійськими підприємцями.

«Бізнес контракти роблять міжнародні контакти, тому повинні налагоджувати не лише зв`язки між урядами, а й сприяти якомога більш продуктивним контактам безпосередньо між підприємцями наших двох країн», - наголосив Дмитро Кулеба. Ралфс Неміро радо підтримав ідею проведення такого форуму.

Довідково

Станом на 1 липня 2019 року обсяг інвестицій Латвійської Республіки в Україну склав 41,5 млн дол. США, зокрема в професійну, наукову та технічну діяльність – 9,6 млн дол. США (23,1%); фінансову та страхову діяльність – 8,2 млн дол. США (19,6%); промисловість – 5,7 млн дол. США (13,8%). Обсяг українських інвестицій до економіки Латвії за цей самий період склав 72,1 млн дол. США.