Ольга Стефанішина: будемо підтримувати національну економіку на основі європейських підходів

Захист національного виробника в Україні має відбуватися у рамках наших зобов’язань по Угоді про асоціацію, а також Світової організації торгівлі (СОТ). На цьому наголосила Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина в інтерв’ю для «Interfax-Україна», коментуючи питання щодо програми Кабінету міністрів про стимулювання економіки країни з метою подолання наслідків Covid-19.

«Позитивом буде те, що в рамках зазначених механізмів зараз є можливості захисту національного виробника. Я вважаю, що ми зобов’язані захищати національну економіку, підтримувати її і стимулювати, водночас ми маємо це робити на основі наших європейських підходів, зокрема тих, які ми уже імплементували в українське законодавство», – зазначила Ольга Стефанішина.

За словами Ольги Стефанішиної, за умови якісної імплементації, з урахуванням європейських принципів недискримінації, рівної конкуренції та виконання міжнародних зобов’язань це зніме проблему можливих порушень рівних правил роботи для бізнесу.

«Також абсолютно не перебільшенням буде сказати, що Україна – в глобальному тренді захисту національних економік. За моїми даними, Світова організація торгівлі отримала більше 80 нотифікацій про заходи, вжиті країнами в рамках захисту національних економічних інтересів. Те, що робить Україна, не є унікальним», – резюмувала Віцепрем’єр-міністерка.