Ольга Стефанішина: для остаточної ліквідації наслідків Чорнобильської трагедії важливе продовження міжнародної підтримки

Україна зацікавлена у створенні нового міжнародного Фонду з питань Чорнобиля для перетворення об’єкту «Укриття» на екологічно безпечну систему, а також розвитку інфраструктури поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом, які утворюються під час зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС. 

На цьому було наголошено під час засідання спільного комітету «Україна — Європейський банк реконструкції та розвитку».

«Уряд України відповідально ставиться до проблем Чорнобильської АЕС та крок за кроком робить усе необхідне для подолання наслідків Чорнобильської катастрофи. У цьому напрямку співробітництво України з Європейським банком реконструкції та розвитку є одним з пріоритетів. Ми вдячні нашим партнерам за значні зусилля, які вони докладають для координації міжнародної допомоги. Очікуємо, що рішення України перевести залишки коштів з попереднього міжнародного Чорнобильського фонду до нового буде важливим сигналом для інших партнерів приєднатися до цієї ініціативи», – зазначила Ольга Стефанішина, Віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України. 

Учасники зустрічі також обговорили фінансування ДСП «Чорнобильська АЕС» у 2020 році та планування бюджету на 2021 рік для виконання заходів із Загальнодержавної програми зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС.

Довідково

Спільний комітет Україна — ЄБРР створений для роботи над окремими питаннями проекту «Укриття» у Чорнобильській зоні. 7 липня 2020 року на Асамблеї донорів Чорнобильського фонду «Укриття» (ЧФУ) Україна запропонувала, щоб залишки внеску України до ЧФУ залишились у розпорядженні ЄБРР, тим самим Україна закликає інших країн-вкладників прийняти подібні рішення щодо використання своїх частин у залишку ЧФУ. У разі прийняття такого рішення фінансування може бути спрямоване на формування нового міжнародного Фонду з питань Чорнобиля.