Ольга Стефанішина: Нові притулки єдиного стандарту для постраждалих – це комплексне рішення проблеми домашнього насильства

1 грудня 2020 року під час наради з питань забезпечення постраждалих від домашнього насильства послугами профільних притулків під головуванням Віцепрем’єрки обговорили поетапний план роботи щодо стандартизації притулків для постраждалих від домашнього насильства та проведення масштабного моніторингу по всій території України та низку інших питань.

«Коли людина опиняється в складній ситуації, їй необхідна нагальна допомога на місці.  Відсутність центрів соціально-психологічної допомоги у кожній області значно ускладнює доступ потерпілих з віддалених районів області до притулків для постраждалих від домашнього насильства, – зазначила Ольга Стефанішина. – Маємо якнайшвидше розробити та втілити план роботи щодо стандартизації таких притулків».

Віцепрем’єрка також наголосила, що постраждалі від домашнього насильства є лише однією з категорій, яким надається допомога в закладах соціально-психологічної допомоги. Тому необхідна повна координація всіх органів влади для забезпечення всіх необхідних потреб людини, включаючи допомогу поліцейського, психолога, медика чи юриста у притулках, яких станом на сьогодні є 33 в Україні. 

«Держава готова об'єднати зусилля всіх органів влади для збереження здоров'я та життя громадян, які страждають від домашнього насильства. Ми плануємо в найближчі роки збільшити кількість притулків в усіх регіонах та віддалених куточках країни до ста, зважаючи на більше 174 тисяч звернень до поліції щодо домашнього насильства з початку 2020 року, що в середньому півтисячі за день. Така кількість і є свідченням того, що все більше людей наважуються заговорити про проблему вголос  та звернутись за допомогою, яку може гарантувати лише держава», – додала Віцепрем’єрка.

Серед учасників наради були: Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко, заступник керівника Офісу Віцепрем’єрки Дмитро Каплун, заступниці міністрів соціальної політики Ольга Ревук, внутрішніх справ Катерина Павліченко, перша заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Садов’як та керівниця програми з ґендерно-зумовленого насильства, ООН у галузі народонаселення в Україні Олеся Компанієць.