Ольга Стефанішина: Прикладом урядово-парламентської співпраці є схвалення Дорожньої карти виконання Угоди про асоціацію

Генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина взяла участь у презентації щорічного аналітичного дослідження "Українська призма: Зовнішня політика 2017".  Під час виступу Генеральний директор зазначила, що Урядовий офіс активно працює над організацією координації у сфері європейської інтеграції, створенням інституційних та організаційних основ відповідних процесів. А також Урядовим офісом запроваджено проведення секторальних трьохсторонніх зустрічей із залученням представників профільних міністерств, громадянського суспільства, європейських партнерів з секторальних блоків, охоплених Угодою про асоціацію.

Результатом урядової координації є спільна підготовка з усіма відповідальними органами виконавчої влади та схвалення комплексного Плану заходів з імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, який охоплює всі сфери життя та базується на Угоді про асоціацію.

Крім того, прикладом урядово-парламентської співпраці є схвалення Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС на 2018 - 2019 роки, яка є реальним механізмом прискорення виконання зобов’язань України у європейській сфері.

Головним пріоритетом такої координації, на думку Урядового офісу, має бути розуміння переваг євроінтеграційного курсу, визначеного Президентом Ураїни та українським суспільством.

Наразі основною передумовою налагодження більш конструктивної координації зі Стороною ЄС є ініціатива запровадження Урядовим офісом спільної оцінки прогресу виконання Угоди про асоціацію, який за результатами 2017 року досягнув значного рівня.