Ольга Стефанішина: Україна – це невід’ємна частина майбутнього Євросоюзу

Поступова інтеграція України до внутрішнього ринку ЄС, структурні реформи та міжнародна солідарність у доступі до вакцин стали основними темами зустрічі Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної з Державним міністром у справах Європи Міхаелем Ротом під час робочого візиту до Німеччини. 

«Я не маю сумніву, що від довгоочікуваного членства України в ЄС та НАТО однаково виграють як Україна, так і вся Об'єднана Європа. А інтеграція нашої економіки до внутрішнього ринку Європейського Союзу, вже сьогодні, є найкращим інструментом боротьби з монополіями та можливістю створення конкурентної економіки. Це справжній драйвер змін. Прогрес України у виконанні Угоди про асоціацію має супроводжуватися розширенням доступу на європейський ринок для українського бізнесу», – зазначила Ольга Стефанішина. 

Віцепрем'єрка також наголосила, що незважаючи на пандемію коронавірусу та російську агресію на Донбасі, український Уряд та Парламент, за політичної підтримки Президента, продовжують нелегкий процес структурних реформ, серед яких реформа банківського сектору, земельна реформа, трансформація в енергетичній сфері, приватизація, тощо. Поряд з тим, найбільшим викликом залишається судова реформа.

Урядовиця вкотре підтвердила, що Київ високо цінує послідовну позицію Німеччини щодо суверенітету та територіальної цілісності України.

Ольга Стефанішина також наголосила на важливості формування стратегічної візії ЄС щодо східного сусідства у рамках Конференції про майбутнє Європи, що розпочнеться у травні.

Довідково

З 18 по 19 березня Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина перебуває з робочим візитом у Федеративній Республіці Німеччина у складі української делегації, на чолі з Прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем. Українські урядовці візьмуть участь у IV Українсько-німецькому економічному форумі, а також проведуть низку зустрічей із високопосадовцями ФРН.