Ольга Стефанішина: Україна готова розширити співпрацю з ЄС у сфері медицини

Сьогодні, в рамках візиту до Брюсселя Ольга Стефанішина, Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України провела відео-зустріч з Єврокомісаркою з питань охорони здоров’я та безпечності харчових продуктів Стеллою Кіріакідес. 

«Ми вдячні за особливу увагу Європейського Союзу до потреб України в охороні здоров'я, як у заходах реагування COVID-19, так і в підтримці наших інституційних спроможностей. Зокрема за швидке оголошення пакету підтримки ЄС Україні у розмірі 190 млн євро для протистояння пандемії COVID-19, протидії її соціально-економічним наслідкам та посилення стійкості країни», - підкреслила Ольга Стефанішина у ході зустрічі.

Сторони також обговорили практичні аспекти співпраці між Україною та ЄС у сфері охорони здоров’я, зокрема в рамках Комітету ЄС з питань безпеки здоров’я та Європейського центру з профілактики та контролю захворюваності, в роботі яких Україна бере активну участь задля координації реагування, протидії, обміну інформації щодо поточних ризиків у поширенні COVID-19.

Віцепрем’єрка також поінформувала Єврокомісарку, що Україна націлена на виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС в частині імплементації європейських норм безпеки харчових продуктів. 

«Україна досягла великого прогресу, щоб завершити гармонізацію законодавства в санітарних та фітосанітарних заходах з acquis ЄС. Це відкриває додаткові можливості для експорту української сільгосппродукції на ринок ЄС», - зазначила Ольга Стефанішина.

«Ми хотіли б запросити експертів ЄС відвідати Україну цього року задля оцінки нашого законодавства та виробництва органічної продукції. Ми вважаємо, що наша органічна продукція відповідає високоякісним стандартам харчової продукції ЄС і буде оцінена на європейському ринку. Крім того, ми зацікавлені в запуску переговорного процесу щодо можливості експорту переробленої м'ясної продукції на ринок ЄС», - підкреслила Віцепрем’єрка.