Ольга Стефанішина: Україна зробила ще один крок до «митного безвізу» з 35 країнами

В Україні стартував перший етап пілотного проєкту щодо застосування Нової комп’ютеризованої транзитної системи (NCTS), який триватиме до 16 січня 2021. Це важливий крок на шляху приєднання України до міжнародної системи NCTS та Конвенції про процедуру спільного транзиту.

Про це повідомляє Державна митна служба України. 

На пілотному етапі до процесу переміщення товарів у режимі спільного транзиту будуть залучені дві митниці – Волинська та Київська, а бізнес буде представлений кількома компаніями-добровольцями, які погодилися випробувати можливості нової системи та надати свої зауваження до її роботи. 

«Впровадження нової комп’ютеризованій транзитної системи на українській митниці – яскравий приклад як на практиці відбувається інтеграція України до внутрішнього ринку ЄС. Єдина митна декларація буде використовуватись при транзиті через територію 35 країн-учасниць Конвенції про процедуру спільного транзиту. Успішний запуск системи дозволить Україні приєднатися до Конвенції. Для сумлінного бізнесу – це такий собі “митний безвіз”, коли можна швидше, безпечніше та дешевше експортувати свої товари за кордон» – коментує подію Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

Як повідомляє Держмитслужба, на першому етапі компанії-учасниці пілотного проєкту розпочнуть подавати нову форму митної декларації T1UA, яка передбачена процедурою спільного транзиту. Стандартна форма митної декларації буде продовжувати подаватися до моменту налагодження безперебійної роботи нової системи. На етапі тестування це дозволить уникнути затримок, якщо система не одразу працюватиме бездоганно. У цей же період відбуватиметься навчання митних офіцерів та бізнесу, який бере участь у пілотному проєкті. 

Після пілотування проєкту та ухвалення всіх необхідних нормативно-правових актів, навесні 2021 року, очікується запуск роботи системи в повному обсязі у національному масштабі.

Довідково:

Конвенція про процедуру спільного транзиту об'єднує 35 країн європейського регіону – членів ЄС, ЄАВТ, Туреччину, Македонію та Сербію. Вони запровадили єдині правила декларування та контролю за транзитними переміщеннями товарів із використанням спільного ІТ-продукту (New Computerised Transit System (NCTS).