Ольга Стефанішина: Український кордон з ЄС буде європейського рівня

Україна має впроваджувати систему інтегрованого управління кордонами, посилювати їхню безпеку та пропускну спроможність з огляду на підготовку до майбутнього членства в Європейському Союзі та НАТО. Важливу роль у процесі управління кордонами відіграють проєкти Європейського Союзу, які спрямовані на наближення української системи управління кордонами до європейських стандартів.

На цьому наголосила Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефаншина під час засідання міжвідомчої робочої групи з питань координації інтегрованого управління кордонами.

«Усі дотичні органи влади мають бути залучені до ефективного управління кордонами, щоб  досягти кількох цілей: посилення безпеки на державному кордоні, сприяння його комфортного перетину подорожуючими та зручних умов для бізнесу. Для нас пріоритетними є впровадження саме IT-рішень, особливо зважаючи на позитивний розвиток діалогу з європейською стороною щодо інтеграції України до Єдиного цифрового ринку ЄС», – сказала Ольга Стефанішина. 

Віцепрем’єрка також наголосила на необхідності активізувати роботу над модернізацією старих та розбудовою нових пунктів пропуску.

«Уряд вже активізував роботу над впровадженням системи авторизованих економічних операторів та спрощенням формальностей для транзиту товарів. Ця робота має паралельно відбуватись з розбудовою зручної інфрастрктури, яка дозволить бізнесу по обидві сторони кордону користуватись зручним та сучасними послугами. У пріоритеті також має бути створення додаткових пішохідних переходів на спільних кордонах з країнами Європейського Союзу», – резюмувала Ольга Стефанішина.

 За результатами зустрічі було затверджено оновлений персональний склад Міжвідомчої робочої групи з питань координації інтегрованого управління кордонами.