Ольга Стефанішина взяла участь у Стратегічній платформі з координації донорської допомоги Україні

Серед учасників понад 70 представників з міжнародних організацій, різних країн-партнерів та Уряду України. Зокрема, участь у зустрічі взяли Координаторка системи ООН в Україні Оснат Лубрані та керівник програм співробітництва Представництва Європейського Союзу в Україні Штефан Шльойнінг.

«Наша мета посилити діалог на всіх рівнях між окремими міністерствами, міжнародними партнерами та секретаріатом Кабінету міністрів, який сьогодні відповідає за координацію технічної допомоги. Важливою також є координація на рівні Форуму Прем’єр-міністра для регулярних дискусій на вищому рівні» – зазначила Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

Учасники Платформи обговорили реформи, передбачені Програмою дій Уряду та зробили окремий наголос на необхідності більш детального Плану дій, який слугуватиме орієнтиром для координації майбутньої допомоги. У цьому контексті Ольга Стефанішина відзначила важливість нової програми макрофінансової допомоги на 1,2 млрд євро Україні, яка сьогодні була узгоджена у Брюсселі. Представники Уряду та партнери з розвитку були одностайні у позитивній оцінці прогресу у досягненні Україною цілей сталого розвитку, що відображено в Добровільному огляді, представленому Україною 15 липня цього року. 

Учасники також акцентували увагу на необхідності впорядкувати процес реєстрації міжнародної технічної допомоги в Україні. Наступним кроком має стати впровадження цифрових інструментів для реєстрації такої допомоги, її моніторингу та координації.