Ольга Стефанішина взяла участь у відеоконференції лідерів Східного партнерства

18 червня Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина взяла участь у відеоконференції лідерів ЄС та країн-учасниць Східного партнерства – Україна, Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія та Республіка Молдова.

Вони обговорили майбутній розвиток Східного партнерства, а також співпрацю в подоланні пандемії COVID-19 та наслідків кризи. Серед пріоритетів Східного партнерства називались – демократизацію економіки, боротьба з корупцією та верховенство права, належне врядування, боротьба з наслідками змін клімату тощо.

«Найближчий саміт Східного партнерства відбудеться уже в березні 2021 року. Цей час необхідно використати для посиленої роботи над визначеними пріоритетами,» – зазначила Ольга Стефанішина.

Учасники відеоконференції також наголосили на важливості спільних дій під час кризи COVID-19, включаючи значну підтримку ЄС щодо подолання наслідків спалаху коронавірусної хвороби в регіоні Східного партнерства. Крім того, зазначалось, що пандемія коронавірусу показала необхідність подальшого зміцнення загальної стійкості держав, як одного з найважливіших стратегічних пріоритетів співпраці у рамках Східного партнерства. Партнери України підтвердили свою прихильність та велике значення, яке вони надають Східному партнерству як пріоритету зовнішньої політики.