Ольга Стефанішина взяла участь у відкритті Регіонального представництва Консультативної місії ЄС в Маріуполі

Робота Консультативної місії ЄС (EUAM) є стратегічно важливою для розбудови цивільного сектору безпеки України відповідно до європейських стандартів і практик. Про це заявила Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина під час офіційного відкриття Регіонального представництва КМЄС в місті Маріуполь.

Віцепрем’єр-міністерка подякувала ЄС за підтримку роботи Місії та наголосила: «Відкриття Представництва Консультативної місії ЄС у Маріуполі – це потужний сигнал підтримки України. Чому саме? Бо коли у 2014 році почалися анексія Криму та окупація територій Донецької та Луганської областей, ЄС прийняв рішення задіяти механізм розбудови цивільної безпеки, в рамках якого була створена Консультативна місія в Україні. І відкриття сьогодні Представництва Місії в Маріуполі є дуже потужним сигналом довіри до України та підтримки сходу України».

Ольга Стефанішина також звернула увагу на готовність до співпраці українських силових органів.

«Ми також розраховуємо на розширення сфери діяльності Місії за рахунок співпраці з Національною гвардією, Державною міграційною службою та поглиблення співпраці з Державною прикордонною службою”, - зазначила Віце-прем’єр-міністр.

Довідково

Консультативна місія Європейського Союзу (КМЄС) в Україні офіційно розпочала роботу в Києві 1 грудня 2014 року після Революції Гідності та відповідного запрошення від Уряду України й відкрила уже чотири регіональні підрозділи.

Місія надає підтримку державним органам України у послідовному реформуванні сектору цивільної безпеки шляхом стратегічних консультацій і практичної підтримки заходів з реформування згідно зі стандартами ЄС та міжнародними принципами належного врядування та дотримання прав людини.