Ольга Стефанішина: Євроінтеграція – це не лише про столицю, а про всю Україну

Європейська інтеграція перестає бути лише романтичною ідеєю суспільства. Сьогодні ми рухаємося в напрямку повноправного партнерства з Європейським Союзом.

На цьому сьогодні наголосила Віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина під час публічної дискусії з регіонами: «Нове місцеве самоврядування: амбіційний порядок денний для співпраці з ЄС».

«ЄС є одним із донорів технічної, фінансової допомоги Україні. І пріоритетом нашого уряду, в першу чергу, є децентралізація також і цих ресурсів. Крім того, це і підвищення спроможності регіонів залучати кошти ЄС, створювати спільні проєкти з країнами-сусідами, з країнами-партнерами. І це все спроможність, яка має бути нарощена в регіонах. І досвід має бути переданий з центру в регіони. Тому фактично ми й започаткували ініціативу створення в регіонах Євроофісів», – наголосила Віцепрем'єрка.

Урядовиця також зазначила, що реформа децентралізації дозволяє реалізувати на рівні регіонів важливі євроінтеграційні зміни, запроваджені Урядом та Парламентом.

«В регіонах України, які готові просувати цінності європейської інтеграції та нарощувати співпрацю із партнерами Євросоюзу, ми започаткували ініціативу створення регіональних Офісів євроінтеграції. Такий Офіс уже створений у місті Херсон. У понеділок, 30 листопада, ми відкриваємо другий Офіс у Дніпрі», – сказала Ольга Стефанішина.

Віцепрем’єрка також зазначила, що наступними містами, де відкриються Офіси євроінтеграції будуть Полтава та Хмельницький.

Ольга Стефанішина висловила сподівання, що таку ініціативу також підтримають й інші області України:

«Ми таргетовано розвиваємо цю ініціативу – працюємо лише з тими регіонами, які виявили бажання і дійсно готові долучатись до цієї ініціативи. І найважливіше для нас в Уряді – забезпечувати, щоб ті політичні домовленості, які досягаються на рівні центральної влади, транслювались на регіони, вели до євроінтеграційних трансформацій на локальному рівні. Євроінтеграція – це не лише про столицю».

Ольга Стефанішина подякувала організаторам заходу за можливість взяти участь у дискусії та зазначила, що після сьогоднішнього обговорення сподівається отримати запити від регіональної влади, яка готова з новими зусиллями рухатися в напрямку розвитку своїх регіонів. Уряд має інструменти і пропозиції щодо реалізації євроінтеграційних амбіцій.