Ольга Стефанішина зустрілася з новопризначеним Премʼєр-міністром Словаччини

Віцепремʼєр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина зустрілася з Прем’єр-міністром Словацької Республіки Людовітом Одором на полях міжнародного безпекового форуму GLOBSEC, Братислава Словаччина. 

Сторони обговорили подальшу консолідацію міжнародної допомоги Україні, поглиблення економічної співпраці, зокрема через реалізацію спільних транскордонних проєктів та покращення сполучення між двома державами.    

Віцепрем‘єрка подякувала Прем’єр-міністру Людовіту Одору за підтримку України у протистоянні повномасштабній агресії росії та українських громадян, які знайшли прихисток від війни на території Словаччини. Ольга Стефанішина, будучи співголовою Українсько-Словацької міжурядової комісії, зазначила, що важливим інструментом для посилення співпраці між країнами має стати Меморандум щодо співробітництва у підготовці спільних проєктів для програм ЄС.

«Це дуже важливий крок для посилення нашого процесу вступу до ЄС – налагодження ефективного співробітництва, зокрема обміну досвідом між нашими країнами у реалізації спільних проєктів в межах програм Європейського Союзу. Словаччина стала першою країною, разом з якою ми вибудовуватимемо такий формат співпраці, який допоможе залучити більше фінансування для спільних ініціатив», – наголосила Ольга Стефанішина.

Учасники зустрічі приділили особливу увагу питанню торгівлі, а також транзиту української продукції територією Словаччини. Ольга Стефанішина підкреслила, що наразі сухопутний кордон з ЄС для українського експорту має вирішальне значення для нашого економічного виживання та глобальної продовольчої безпеки.

«Важливо знайти конструктивний та передбачуваний підхід до вирішення цієї складної ситуації. Досі ми діяли спільно у подоланні викликів, спровокованих російською війною, і це зробило нас сильнішими та стійкішими. Консультаційна платформа, яку ми запропонували, може стати ефективним інструментом для вироблення рішень у торговельній сфері», – зазначила урядовиця.

Віцепремʼєр-міністерка також додала, що запроваджені обмеження підживлюють російську пропаганду та підривають економічний суверенітет України. 

«Чим більше можливостей для реалізації своєї продукції матимуть українські компанії, тим менше міжнародної фінансової допомоги ми потребуватимемо», – додала представниця українського уряду. 

Окрім того, під час зустрічі Ольга Стефанішина закцентувала, що Україна продовжує всеосяжні реформи у непрості часи повномасштабної війни та виконує міжнародні зобовʼязання на шляху до повноправного членства в ЄС. Зі свого боку Прем’єр-міністр Словацької Республіки Людовіт Одор запевнив, що Словаччина і надалі всебічно підтримуватиме України на шляху до членства в ЄС.

«Ми не тільки виконуємо ті реформи, які ми зобовʼязалися провести для початку перемовин про членство в Євросоюзі, ми зосереджені на створенні та підтриманні важелів довіри до України, особливо з точки зору верховенства права та антикорупційних заходів, – наголосила урядовиця. – Масштаби реконструкції, відновлення та економічного відродження України є величезними вже зараз, навіть до закінчення війни, тож міжнародні партнери повинні мати повну впевненість у прозорості процесів та звітності».