Оператор газосховищ України готується до переходу на європейський формат обліку газа

Оператор газосховищ України розпочав випробування програмного комплексу, що автоматично збирає та аналізує дані приладів обліку обсягу та якості природного газу в одиницях енергії (кВт.год). Планується, що до кінця 2020 року цей програмний комплекс буде введено в промислову експлуатацію на 11 українських підземних сховищах газу.

Про це інформує «Укртрансгаз».

Отже, з 2021 року українські газосховища будуть готові до наступного етапу інтеграції з газовим ринком ЄС – переведення системи обліку газу з кубічних метрів на кВт⋅год. Це останній стандарт ухвалений в країнах ЄС.

«Цього року Оператор газосховищ України зберігає 10 млрд куб. м газу іноземних компаній. Для того, щоб і надалі утримувати інтерес європейських замовників, ми системно запроваджуємо стандарти газового ринку ЄС, підвищуємо клієнтоорієнтованість та прозорість нашої роботи. Перехід до обліку газу в зрозумілому для європейців форматі – одиницях енергії – стане ще одним  нашим кроком на шляху до євроінтеграції», ‒ зазначив т.в.о. генерального директора Укртрансгазу Сергій Перелома.

Нагадаємо, ініціатива про перехід до обліку газу в одиницях енергії міститься в законопроєкті № 2553, що готується до другого читання. Законопроєкт ухвалила Верховна Рада України у першому читанні 16.06.2020.