ОСББ зможуть отримати 6,8 млрд грн від Фонду енергоефективності на утеплення та модернізацію будинків

Наступного року об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) зможуть отримати  6,8 млрд грн від Фонду енергоефективності на утеплення та модернізацію. Це кошти з держбюджету, а також допомога Євросоюзу та Уряду Німеччини. До програми зможе підключитися місцеве самоврядування. Про це повідомляє Міністерство розвитку громад та територій.

У 2020 році місцева влада зможе взяти участь у програмах Фонду енергоефективності. Про запуск такого пілотного проекту, ініційованого Урядом, говорили під час засідання Ради розвитку громад та територій під головуванням Президента України Володимира Зеленського.

«Міста могли би створити нове комунальне підприємство чи визначити вже діюче комунальне підприємство, яке би допомагало ОСББ подавати заявки до Фонду, адмініструвати ці проекти і, найголовніше, брати на себе кредити в банку під муніципальні гарантії», — зазначає міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак.

У такому разі співвласники будуть компенсувати свою частку вартості вже комунальному підприємству, яке надаватиме муніципальну гарантію під всю вартість проектів. 

«Наприклад, якщо один проект коштує 8 млн грн, то для реалізації аналогічних проектів у 10 будинках, місто має надати свої гарантії на 80 млн грн. Місто і депутати кожної громади повинні бути переконані в тому, що роботи будуть виконані належним чином. Тому ми і звернулись до мерів з цією пропозицією протестувати цю модель. Попри ризики, така співпраця дозволить місцевій владі залучити кошти Фонду та гроші співвласників на економічний розвиток міст. Проекти комплексні й вимагають великої кількості виконавців та матеріалів. Завдяки цьому будуть створюватись нові робочі місця в населених пунктах, а податкові надходження залишаться в громадах. Це сприятиме активізації підприємницької діяльності в сфері енергоефективності та будівельній галузі», — зазначила Міністр.

Поінформувати про бажання взяти участь у пілотному проекті міста зможуть до 15 січня 2020 року листом до Мінрегіону.

Программа Фонду енергоефективності реалізовується у співпраці з Міжнародною фінансовою корпорацією – IFC, Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Програмою розвитку ООН (ПРООН) .

Рубрика: