Остап Семерак розказав німецьким ЗМІ про екологічні загрози на Донбасі

Німецька газета Frankfurter Allgemeine Zeitung опублікувала матеріал, присвячений стану довкілля на Донбасі та екологічним загрозам для проживаючих людей на цих територіях, повідомляє прес-служба Мінприроди.

Так, Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак повідомив виданню, що у гірничому регіоні наразі затоплено 36 шахт. Про це критичне становище він також поінформував під час Парламентської асамблеї ОБСЄ, яка відбувалася у Берліні. Видання вказує, що так звані «народні республіки» на Донбасі, підтримувані Росією, через брак коштів припинили відкачування води з багатьох шахт.

"Таким чином важкі метали та солі можуть попасти у грунтові води, річки та Чорне море", - пише видання, посилаючись на інформацію, отриману від Міністра.

Автор матеріалу наголошує, що особливу стурбованість викликає шахта "Юнком" в передмісті Єнакієво. Тут у 1979 році проводилися підземні ядерні випробування. Він нагадує, що офіційною версією були гірничі та будівельні роботи,  але насправді це - "військовий експеримент".  "Підземна бетонна капсула захищає заражену площу. Проте сепаратисти вирішили затопити і цю шахту, оскільки російські фахівці оголосили її безпечною. Міністерство закордонних справ США висловило занепокоєння з цього приводу та закликало "Росію та її ставлеників діяти відповідально".

Також Frankfurter Allgemeine Zeitung наводить слова Остапа Семерака, що "джерела випромінювання має установка "Донецький казенний завод" у Донецьку. Там у 2017 також стався "потужний вибух".

Німецьке видання пише, що "незалежний контроль на окупованих територіях неможливий навіть з боку Міжнародного агентства з атомної енергії. Тим часом Україна розформувало у 2017 році сховище радіоактивних відходів біля Житомира та перевезла радіоактивні відходи до Чорнобильської зони, де було побудовано сховище для зберігання ядерних відходів. У подальшому таким самим чином разом із країнами-членами НАТО буде розформовано сховище у Кропивницькому".

Також у матеріалі наводиться цитата Остапа Семерака, який назвав ситуацію із станом довкілля на Донбасі «екологічним тероризмом».

"У 2013 році на територіях, які зараз окуповані, було визначено екологічно небезпечними більш як 4 500 підприємств. За словами Семерака, Київ намагається внести проблеми довкілля до Мінських домовленостей щодо Донбасу, але зустрічає супротив.  Зараз Семерак висловлює надію на спостерігачів ОБСЄ, що працюють в Україні, і які одними з перших інформували про проблеми "Юнкому", - резюмує автор.