Парламент підтримав запровадження національної інвентаризації лісів

Парламент ухвалив у першому читанні законопроєкт про запровадження національної інвентаризації лісів. Інвентаризація дозволить точно оцінити запаси насаджень, показники приросту і, відповідно, рівень інтенсивності лісокористування.

За проєкт закону ”Про внесення змін до Лісового кодексу України щодо проведення національної інвентаризації лісів” проголосували 259 депутатів.

«Ми звикли повторювати, що ліс – наше багатство. Але площі вирубаного за останні роки лісу вражають. Бо досі ми не мали вичерпної інформації про стан та динаміку лісів, які якісні та кількісні характеристики лісу, які потреби у насадженнях. Ця прогалина ускладнювала належний контроль за використанням лісових ресурсів», - підкреслив Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.  

Проєкт Закону запроваджує нову системи збору та узагальнення даних про ліси в загальнодержавному масштабі. Це дозволить ефективніше формувати стратегічні цілі та завдання державної політики у сфері лісового господарства.

Основними завданнями Національної інвентаризації лісів є:

збір та узагальнення інформації про стан та динаміку лісів та лісових ресурсів з використанням статистичних методів;

забезпечення органів державної влади оперативною інформацію про стан лісів та лісових ресурсів;

надання даних та матеріалів до державного лісового кадастру, державної системи моніторингу довкілля та для потреб міжнародної звітності України про ліси. 

Крім достовірної оцінки загальних запасів лісових насаджень, інвентеризація дозволить визначити площі самозаліснених сільськогосподарських земель та уточнити звітності до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату ООН та Кіотського протоколу щодо щорічного рівня поглинання парникових газів лісами України тощо.

«Цей процес вже давно започаткований в європейських країнах. Дякую Президенту, Уряду та Парламенту, які зрушили з мертвої точки це питання в Україні. Ми зараз можемо отримати унікальний шанс стати на рівні країн Європи і започаткувати Національну інвентаризацію лісів», - так прокоментував рішення Парламенту Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький.