Парламент проголосував за приєднання України до Регіональної конвенції Пан-Євро-Мед

admin

Верховна Рада України на своєму засідання 8 листопада ухвалила законопроект “Про приєднання України до Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження”.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку та торгівлі України.

“За” проголосував 231 народний депутат.

Конвенція Пан-Євро-Мед - це інструмент, розроблений Європейським Союзом для співпраці зі своїми торговельними партнерами, а також останніх між собою. Участь України у Конвенції сприятиме створенню умов для спрощення торгівлі і збільшенню українського експорту. Це також дозволить розширити присутність вітчизняних товарів на ринках третіх країн, з якими укладені угоди про вільну торгівлю, а саме ЄС, ЄАВТ, Чорногорія, Молдова, Македонія.

“Українські компанії створюють унікальну продукцію, яку цінують споживачі в усьому світі. Це формує додаткові конкурентні переваги для виробників і відкриває кращі можливості для експортерів. Приєднання до Конвенції дозволить підприємствам повніше скористатися унікальністю українських товарів на європейському ринку, відтак збільшити власний заробіток та покращити власні конкурентні позиції у світі”, - коментує рішення Парламенту Степан Кубів, Перший віце-прем’єр міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України.

Коли Президент підпише законопроект, Міністерство закордонних справ України передасть всі необхідні документи депозитарію Конвенції - Генеральному Секретаріату Ради ЄС.

Україна набуде статусу повноправного учасника Конвенції у перший день другого місяця, що слідує за датою подання інструменту про приєднання. З травня цього року Україна вже брала участь в діяльності робочих органів Конвенції в якості спостерігача.

Частка українського експорту до країн-учасниць Пан-Євро-Мед вже зараз складає понад 50%, з них 40% - до країн ЄС.

“Приєднання України до Пан-Євро-Мед диверсифікує наш експорт як з точки зору географії, так і з точки зору кошика товарів, – збільшиться обсяг поставок на ринок ЄС. Процес приєднання до Конвенції дає можливість бізнесу вже сьогодні планувати на перспективу свою діяльність, бо експорт - це можливість заробити для себе і для країни!” – зазначила у ході засідання Парламенту заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України - Торговий представник України Наталія Микольська.

Довідково:

Регіональна конвенція про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження була прийнята в 2012 році за ініціативи Європейського Союзу. Наразі Пан-Євро-Мед об’єднує країни ЄС, ЄАВТ, Туреччину, Албанію, Боснію і Герцеговину, Македонію, Сербію, Чорногорію, Алжир, Єгипет, Ізраїль, Йорданію, Ліван, Марокко, Палестину, Сирію, Туніс, Фарерські острови, Молдову. У процесі приєднання до Конвенції знаходиться Грузія.