Павло Петренко: MobileID – сила можливостей для українського бізнесу

Mинулого тижня в Україні стартувала інформаційна кампанія «Євроінтеграція: сила можливостей». Очікується, що інформування українців про ті можливості та переваги, які надає всім нам європейська інтеграція, збільшить їх рівень підтримки європейського курсу, який обрала Україна.

Серед героїв цього проекту є успішні підприємці та експортери, які вже встигли привести своє виробництво до стандартів ЄС, напрацювати базу партнерів та покупців закордоном, отримати сертифікат EUR.1 та успішно постачати свою продукцію на ринок Європейського Союзу.

«Разом з тим, імплементація Угоди про асоціацію дає великі перспективи та спрощення для ведення бізнесу не тільки в державах-членах ЄС, а й в Україні. Так, з метою виконання Міністерством юстиції зобов’язань в рамках Угоди про асоціацію, було прийнято Закон України «Про електронні довірчі послуги».

Що це означає для пересічного громадянина чи компанії?

«Це означає, що за допомогою сервісу Mobile ID громадяни зможуть відкрити, внести зміни чи закрити бізнес, підписати договір, отримати державні послуги, виписки з реєстру нерухомості й бізнес-реєстру без черг. Мова йде про функціонування систем автентифікації та електронного цифрового підпису з використанням телефону. Ці документи матимуть таку ж силу, як і паперові з печаткою та підписом» -  зазначив Міністр юстиції Павло Петренко.

«Державне підприємство Мін’юсту «Національні інформаційні системи» у рамках проекту ЄС «Підтримка реформ в сфері юстиції в Україні» вже створило відповідну технологічну базу.  Вона покликана забезпечити функціонування системи автентифікації та електронного цифрового підпису на національному рівні та на рівні транскордонної взаємодії з урахуванням вимог ЄС» - повідомив очільник Мін’юсту.

Спільно з оператором мобільного зв’язку ПрАТ «Київстар» вже введено у дослідну експлуатацію комплекс для надання послуг електронного цифрового підпису та автентифікації з використанням Mobile ID.

Українці, які користуються Mobile ID зможуть отримувати електронні послуги, які передбачають автентифікацію та електронний підпис з використанням сертифікатів відкритих ключів, виданих в Україні, від суб’єктів інших країн.

Таким чином, транскордонне надання електронних послуг можливо буде за умов укладання міжнародних договорів про визнання сертифікатів відкритих ключів та електронних підписів між Україною та ЄС, а також прямих договорів з позаблоковими країнами, що, без сумніву, має стати пріоритетом у роботі як Мін’юсту так і Уряду.