Підтримка бізнесу в умовах війни: Ольга Стефанішина обговорила з компаніями подальшу інтеграцію до ЄС

Рішення про статус кандидата означає, що Україна приєднається до спільного ринку ЄС, поступова інтеграція до якого відбуватиметься вже зараз. Цьгоріч Україна стала частиною європейського енергетичного простору, на рік повністю скасовано бар'єри у вигляді дозволів для транспортних перевезень, а також мита і квоти, охоплені Угодою про асоціацію. 

Про це розповіла Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішна під час онлайн-зустрічі з компаніями-членами СЕО club. 

«Ми вже зараз розпочинаємо переговори щодо доступу до європейських фондів. Ці кошти будуть базою для відновлення інфраструктури, комунальної власності та економіки не тільки після завершення війни, а й допоки вона триває», – сказала Ольга Стефанішина. 

Віцепрем’єрка також розповіла про програми й фінансові можливості, які надає ЄС для розвитку бізнесу. Окрему увагу у цьому питанні учасники приділили Європейському зеленому курсу. 

«Сьогодні зелена трансформація по суті є «зеленим світлом» для європейського фінансування. Важливо також, що з часом відповідність європейському законодавству та «зелене виробництво» продукції впливатиме на доступ до міжнародних ринків. Тому важливо включати «зелений компонент» у довгострокові стратегії розвитку бізнесу», – порекомендувала урядовиця. 

Віцепрем’єрка також поінформувала представників бізнесу щодо планів запровадження «промислового безвізу» з ЄС. 

За її словами, наразі завершуються переговорні процеси для укладання угоди АСАА, а сам «безвіз» може бути підписаний у 2023 році. Перші три сектори охоплюватимуть низьковольтне електричне обладнання, електромагнітну сумісність обладнання та машини.

Ольга Стефанішина також обговорила з бізнесом розбудову модульних будинків для людей, які втратили житло; регуляцію рітейлу в ЄС; логістичні маршрути в ЄС для аграріїв та ін.