"Північний потік-2" не буде підтриманий Єврокомісією, – Домінік Рісторі

Європейська комісія не підтримає проект будівництва газопроводу "Північний потік-2", який Росія планує прокласти по дну Балтійського моря, в обхід України, оскільки він не сприяє диверсифікації поставок газу до Європи. Про це під час брифінгу в Міністерстві енергетики заявив генеральний директор Директорату з питань енергетики Єврокомісії Домінік Рісторі, повідомляє УНІАН.

"Наша позиція чітка: ми вважаємо, що "Північний потік-2" не сприяє диверсифікації джерел і маршрутів постачання газу... Він не буде підтриманий з боку ЄС", – зазначив він.

Рісторі наголосив, якщо "Північний потік-2" буде збудований, його робота порушить принципи прозорості, недискримінаційності і вільного доступу європейських споживачів до джерел енергоносіїв.

Нагадаємо, раніше Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила на тому, що магістральний газопровід "Північний потік – 2" є політично- мотивованим проектом, який загрожує енергетичній безпеці як України, так і всієї Європи, і тому його будівництво має бути зупинене.