Подолання дискримінації: урядовці обговорили прогрес за час роботи ґендерної Комісії

15 березня відбулось 3-е засідання Комісії з питань координації взаємодії органів виконавчої влади щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

Під час зустрічі Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина окреслила основні досягнення Комісії з часу її заснування. Серед них: 

  • Затверджено план заходів з реалізації зобов’язань Уряду України у рамках міжнародної ініціативи «Партнерство Біарріц» з утвердження ґендерної рівності; 

  • Розроблено Методичні рекомендації з інтеграції ґендерних підходів в систему підготовки фахівців сектору безпеки та оборони України та розпочато процес їх впровадження; 

  • Прийнято Державну програму запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року; 

  • Уряд України набув членства у Міжнародній коаліції «За рівну оплату праці рівної цінності» (ЕРІС);

  • Активно відбувається процес врахування ґендерної складової у Національну економічну стратегію до 2030 року та Річну національну програму під егідою Комісії Україна-НАТО на 2021 рік;

  • Ухвалено Національний план дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2025 року.

Та інші.

«Завдяки координаційним можливостям Комісії нам вдалось ухвалити багато правильних та важливих рішень. Зокрема, Україна розпочинає впроваджувати вже другий Національний план дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека», який має забезпечити рівні можливості для жінок та чоловіків у військовій сфері. У виконанні цієї резолюції ми маємо цінний досвід, яким також можемо поділитися з іншими міжнародними партнерами» - сказала Ольга Стефанішина, Віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України. 

У свою чергу Дмитро Каплун, заступник керівника служби Віцепрем’єрки, проінформував про стан ґендерної інтеграції в систему координації міжнародної технічної допомоги (МТД).

«Щоб зробити цей процес планомірним сьогодні працює Секторальна робоча група «Ґендерна рівність». Вона відповідає за координацію міжнародної технічної допомоги у пріоритетних реформах для забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Водночас, впровадження ґендерних підходів у системі МТД потребує додаткових кроків. Саме розробка Національної ґендерної стратегії забезпечить змістовне наповнення процесу ґендерної інтеграції в систему координації МТД» - сказав Дмитро Каплун.