Понад 30 ОТГ підписали меморандум про співпрацю з Держенергоефективності

Понад 30 об'єднаних територіальних громад (ОТГ) співпрацюватимуть з Державним агенством з енергоефективності та енергозбереження.

Відповідний меморандуму сторони підписали на V Форумі енергоефективного партнерства, повідомляє портал "Децентралізація".

Меморандум підписали ОТГ в 16 областях: Тернопільській, Житомирській, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Київській, Одеській, Херсонській, Черкаській, Івано-Франківській, Полтавській, Рівненській, Миколаївській, Сумській, Чернівецькій, Луганській.

"Як відомо, завдяки проведеній Урядом реформі децентралізації місцеві громади мають достатні фінансові ресурси, які варто раціонально інвестувати у корисні проекти, у тому числі у сфері енергоефективності", - наголосив голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Він додав, що після запуску місцевої програми "теплих кредитів" у Лозівській ОТГ (Харківська область) попит ОСББ на енергоефективні заходи зріс у три рази, а обсяг залучених коштів у цьому напрямку – у 7 разів: із 230 тисяч гривень у 2017 році до 1,5 млн грн у 2018 році.

Співпраця здійснюватиметься у сфері впровадження програм співфінансування "теплих кредитів" для населення та ОСББ, енергосервісу для утеплення дитсадків, лікарень та інших бюджетних установ, енергоменеджменту у бюджетній сфері.

Раніше повідомлялося, що в Україні 30 ОТГ отримали комплекти обладнання енергоменеджерів в межах "U-LEAD з Європою".