Понад 90 депутатів Європарламенту просять додаткових санкцій проти РФ через агресивні дії в Азовському морі

97 депутатів Європейського парламенту закликали накласти додаткові санкції проти Російської Федерації через напад на українські кораблі біля Керченської протоки. Про це повідомляється на сторінці Facebook Місії України при Євросоюзі.

Зокрема, у листі євродепутатів сказано, що 25 листопада російський корабель з використанням сили завадив трьом українським військовим кораблям пройти через Керченську протоку. Кораблі і екіпажі були захоплені, а двох членів екіпажу взяли під варту в Росії на 60 днів.

"Цей інцидент не поодинокий і є вершиною незаконною окупації Кримського півострова, триваючої фінансової та військової підтримки бойових дій в Донецьку та Луганську, а також підтримки і визнання незаконних виборів, що відбувалися в цих районах, та спорудження мосту через Керченську протоку",  – наголошується у листі.

Євродепутати наполягають, що події, які сталися в Азовському морі кілька днів тому мають бути розглянуті як частина ширшої стратегії ескалації і напруження між Росією та Україною, грубе та провокаційне порушення міжнародних правил і угод та пряма загроза європейському миру та безпеці.

"Агресія Володимира Путіна не може залишатися без відповіді. Ми, члени Європейського Парламенту, які підписали листа, закликаємо Верховного представника Федеріку Могеріні та всіх лідерів європейських Урядів накласти цільові санкції проти Росії. Європа не може самоусунутися, поки президент Володимир Путін повільно, але неухильно змінює основи заснованого на правилах міжнародного порядку", – йдеться у листі євродепутатів.

Нагадаємо, в Азовському морі 25 листопада російські прикордонні кораблі напали на групу українських військових суден – рейдовий буксир "Яні Капу" і два малих броньованих артилерійських катери "Бердянськ" і "Нікополь". 

У зв'язку з військовою агресією на морі Україна ввела воєнний стан в 10 областях, розташованих уздовж російського кордону, придністровської ділянки молдовського кордону та на узбережжі Чорного і Азовського морів.