Посилення участі України в реалізації Європейської стратегії для Дунайського регіону сприятиме прискоренню інтеграційних процесів в ЄС

Посилення участі України в реалізації Європейської стратегії для Дунайського регіону (ЄСДР) сприятиме прискоренню європейських інтеграційних процесів та наближенню рівня життя населення прикордонних регіонів до європейського рівня. Про це повідомив заступник Міністра інфраструктури України з питань європейської інтеграції Віктор Довгань під час круглого столу “Мобільність на Дунаї спільними зусиллями” за участі представників Європейської Комісії та представників пріоритетного напряму 1А Стратегії ЄС для Дунайського регіону.

Віктор Довгань зазначив, що проведення круглого столу, присвяченого питанням розвитку мобільності на Дунаї, надасть можливість визначити основні пріоритети та заходи для подальшого розвитку стійких і екологічно безпечних водних перевезень на річці Дунай як на національному, так і на міжнародному рівнях.

“Посилення участі України в реалізації Європейської стратегії для Дунайського регіону (ЄСДР) сприятиме: підвищення конкурентоспроможності Дунайського макрорегіону; прискоренню європейських інтеграційних процесів; наближенню рівня життя населення прикордонних регіонів до європейського рівня” - зауважив заступник Міністра.

Віктор Довгань особливо підкреслив, що українська сторона зацікавлена в активізації участі України в спільних заходах щодо реалізації Стратегії ЄС для Дунайського регіону та підтверджує свою готовність до підготовки та реалізації спільних з МФО та ЄС проектів, таких як розвиток інфраструктури на річці Дунай і модернізація українського флоту в контексті його екологізації.

Довідково

Стратегія Європейського Союзу для Дунайського регіону — довгострокова політика ЄС щодо вирішення проблем Дунайського макрорегіону. У 2011 році її ухвалила Єврокомісія та підтримав Європарламент і Рада ЄС. Згідно зі стратегією, 14 країн басейну ріки Дунай до 2020 року мають реалізувати близько 200 проектів, пов'язаних із чотирма основними напрямками: об'єднання Дунайського регіону, захист довкілля, сприяння процвітанню та зміцнення його позицій. Йдеться, зокрема,  про досягнення політичної стабільності в регіоні, спільна робота для забезпечення безпеки та боротьба зі злочинністю.

Більше матеріалів по темі читайте за посиланням.