Повага держав до цінностей Ради Європи є основою її функціонування, – Іванна Климпуш-Цинцадзе

24 роки тому Україна стала членом Ради Європи, яка заснована на цінностях демократії, поваги до прав людини та верховенства права, і наша держава залишається відданою цим цінностям. Про це заявила Віце-прем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час виступу в Комітеті Міністрів Ради Європи у м. Страсбург, Французька Республіка.

Віце-прем’єрка наголосила на важливості зусиль Комітету Міністрів та Парламентської асамблеї Ради Європи із засудження незаконної анексії Криму та окупації частини Сходу України. Водночас вона підкреслила, що, окрім декларацій, Рада Європи має посилити зусилля щодо забезпечення моніторингу та дотримання прав людини на цих територіях наявними в неї інструментами.

Близько року тому Комітет Міністрів Ради Європи схвалив План дій для України на 2018-2021 роки для підтримки реформ України. Іванна Климпуш-Цинцадзе висловила подяку державам-членам, які надають фінансову та експертну підтримку Україні, а також Раді Європи за мобілізацію необхідних ресурсів для забезпечення ефективної реалізації цього спільного стратегічного інструмента.

Климпуш-Цинцадзе

У своїй промові Віце-прем’єр-міністр підкреслила, що лише конкретні та орієнтовані на результат заходи в межах Плану дій можуть зробити практичний внесок Ради Європи в процес реформ в Україні. Ефективна реалізація Плану дій значно сприятиме реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

"Саме європейська та євроатлантична інтеграція є двигуном змін у нашій країні. Наприклад, після запровадження безвізового режиму з ЄС протягом перших місяців українці також отримали безвізовий доступ до ще 34 країн. Невдовзі після підписання Угоди про асоціацію ми уклали угоди про вільну торгівлю з Канадою та Ізраїлем, – підкреслила представниця українського Уряду. – Останні зміни до Конституції України підтверджують наші прагнення до членства в ЄС і НАТО. Це консолідована позиція всіх гілок влади та більшості суспільства".

Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що процес реформ в Україні триває і вже приніс значні зміни. Україна сьогодні разюче відрізняється від України до 2014 року. Прогрес досягнутий, незважаючи на те, що російська військова агресія продовжує вичерпувати українські ресурси, адже тільки на оборону та безпеку Україні доводиться витрачати понад 5% ВВП.

Віце-прем’єр-міністр застерегла, що найбільшою загрозою безпеці Європи залишається російська агресія в Україні, а також мілітаризація Чорного і Азовського морів.

Іванна Климпуш-Цинцадзе вкотре нагадала, що Росія систематично порушує права людини і основні свободи українців, кримських татар та інших осіб на тимчасово окупованих територіях Криму, Сходу України і на власній території. Обмеження діяльності правозахисників, необґрунтовані арешти, напади, етнічна та релігійна дискримінація залишаються російськими інструментами залякування. Незліченні порушення були задокументовані та визнані у відповідних доповідях і резолюціях ООН.

Віце-прем’єр-міністр закликала Раду Європи посилити тиск на Росію, аби звільнити українських політичних в`язнів і військовополонених, яких утримує РФ та її маріонетки.

Держави-члени, які взяли участь у обговоренні, висловили підтримку територіальної цілісності України та продовження ефективного реформування нашої країни, а також закликали до безумовного звільнення українських моряків.

Довідково:

План дій Ради Європи для України на 2018 – 2021 роки – спільна ініціатива Ради Європи та української влади – затверджений рішенням Комітету Міністрів Ради Європи 21 лютого 2018 року. Метою Плану дій є впровадження в Україні найкращих європейських стандартів у сфері прав людини, верховенства права і демократії та сприяння імплементації Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Партнерами Плану дій від української сторони виступають органи центральної виконавчої та місцевої влади, судової системи, правоохоронні органи, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.

Нагадаємо, Іванна Климпуш-Цинцадзе обговорила з євродепутатами виконання Угоди про асоціацію з ЄС.