Поїзд «Чотири столиці» вирушив у перший рейс

Поїзд «Чотири столиці» урочисто відправили у перший рейс зі столиці України за маршрутом Київ – Мінськ – Вільнюс – Рига. Із відкриттям цього маршруту відтепер до країн Європи загалом курсують 19 пар пасажирських поїздів, повідомляє прес-служба ПАТ «Укрзалізниця».

Старт новому європейському маршруту міжнародного пасажирського поїзда дали в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов, голова наглядової ради ПАТ «Укрзалізниця» Шевкі Аджунер, держсекретар Міністерства інфраструктури Андрій Галущак, заступник Міністра інфраструктури Юрій Лавренюк, представники посольств Литви та Латвії в Україні, а також білоруської залізниці. Перший пасажир поїзда отримав подарунок на згадку.

 «Це перший поїзд у незалежній Україні, який об’єднав одразу чотири столиці європейських держав. Він вже дев’ятнадцятий у сполученні Україна – ЄС. Пасажири мають змогу подорожувати залізницею до 8 країн Євросоюзу: Польщі, Словаччини, Угорщини, Румунії, Болгарії, Австрії, Литви та Латвії. Укрзалізниця відкриває нові маршрути, покращує сервіс для пасажирів. Розвиток нашої маршрутної мережі забезпечує конкурентність залізниці з авіаційним та автомобільним транспортом», – зазначив керівник Укрзалізниці Євген Кравцов.

«Ми ведемо перемовини з Естонією, щоб додати до маршруту і п’яту столицю, якщо не цього року, то наступного. Сподіваюся, до кінця 2018-го вирішимо технічні питання», – поділився планами Євген Кравцов.

Шевкі Аджунер зазначив, що Укрзалізниця збільшуватиме кількість маршрутів до ЄС і закликав пасажирів активно користуватися поїздом «4 столиць», спробувати новий сервіс.

«Україна стає ближчою до ЄС. Сьогодні на ринку транспортних послуг Укрзалізниця розвиває нові сполучення для подорожей до європейських країн. Укрзалізниця демонструє оновлення галузі та втілює мрії людей, які хочуть побувати у європейських містах», – сказав Держсекретар Міністерства інфраструктури Андрій Галущак.

Поїзд чотирьох столиць курсуватиме раз на тиждень, початок проведення прикордонно-митних процедур на станції Київ-Пасажирський о 13:42, відправлятиметься поїзд зі станції о 14:07 та прибуватиме до Риги наступного дня о 09:06. Зворотно поїзд вирушатиме об 11:10 та прибуватиме до столиці України о 06:42. При курсуванні в напрямку Риги поїзд робитиме зупинки о 23:35 у Мінську та о 04:25 у Вільнюсі. При курсуванні в напрямку до Києва – о 15:48 у Вільнюсі та о 20:17 у Мінську. Поїзд також робитиме зупинки на станціях Словечно, Калінковічі, Жлобін, Молодечно, Сморгонь, Гудогай, Кяна, Шяуляй та Елгава.

Вартість проїзду в поїзді № 31/32 Київ – Мінськ – Вільнюс – Рига від Києва до Риги станом на 28.09.2018 у вагоні купе становить 2248,41 грн, у вагоні СВ – 4487,21 грн, від Києва до Вільнюса у вагоні купе – 1662,12 грн, у вагоні СВ – 3315,18 грн, від Києва до Мінська у вагоні купе – 1878,36 грн, у вагоні СВ – 3622,19 грн. Вартість проїзду зазначена з урахуванням вартості постільних речей (для купейного вагона 30 грн, для вагона СВ 40 грн) та комісійного збору – 20 грн. Ціна квитка залежить від курсу швейцарського франка. Придбати проїзні документи на поїзд до Риги можна у міжнародних залізничних касах та через онлайн-систему booking.uz.gov.ua.

Довідка:

ПАТ «Укрзалізниця» – головний перевізник України. Наразі компанія забезпечує 82% вантажних і майже 50% пасажирських перевезень, які здійснюються всіма видами транспорту. За обсягами вантажних перевезень українська залізниця посідає четверте місце на Євразійському континенті, поступаючись лише залізницям Китаю, Росії та Індії.