Представництво ЄС приймає заявки на конкурс проектів серед євроклубів

Представництво Європейського Союзу втретє оголосило Конкурс проектів серед євроклубів України.

Євроклуб це форма самоорганізації молодих людей, що сприяє їх творчій реалізації, залученню до участі в європейських ініціативах, громадській діяльності, інформуванню з питань європейської інтеграції та реалізації проектів неформальної освіти серед однолітків.

Діяльність євроклубів спрямована перш за все на школярів та молодь. Учасники євроклубів набувають досвіду організації інформаційних кампаній, поширюючи знання про євроінтеграційні процеси та засади функціонування Європейського Союзу. Шляхом пошуку інформації, опрацювання нових друкованих та електронних джерел відбувається підвищення загального інтелектуального рівня учнів. У євроклубівців формуються лідерські навички, уміння ухвалювати відповідальні рішення. В цілому, відбувається підготовка молоді до життя в об’єднаній Європі.

Як повідомляється на сайті Euroquiz, 20 євроклубів-переможців отримають консультаційну, інформаційну та організаційну підтримку для втілення ідеї свого проекту в життя та будуть запрошені на Форум мереж ЄС у вересні - жовтні 2019 року. 20 найцікавіших проектів опублікують на сайті euroquiz.org.ua.

Цього разу темою конкурсу є "Як рух України до ЄС змінює нашу країну". Серед можливих ідей проектів можуть бути соціальні акції у різних містах, тренінги та обмін досвідом між різними євроклубами, культурні заходи за участю кількох євроклубів, дослідження питань євроінтеграції у своєму місті/регіоні, створення інтернет-карти об'єктів європейської історичної та культурної спадщини на Google карті.

Дедлайн подачі заявок 1 лютого 2019 року. Результати конкурсу оголосять 20 лютого. 

Довідково:

Перші українські євроклуби були створені в 1995 році за прикладом подібних організацій в Європі та Росії. В державах-членах Європейського Союзу та країнах-кандидатах євроклуби відігравали роль одного з важливих джерел інформації та поширення спільних європейських цінностей серед молоді.

Українські євроклуби поширюють свою діяльність як на школярів, так і на студентську молодь. Основне завдання полягає в інформуванні й вихованні молодих людей в дусі спільних європейських цінностей, сприяючи встановленню партнерських стосунків із європейськими молодіжними неурядовими організаціями, підтримуючи курс України на інтеграцію в європейські структури.

Євроклуби створюються при середніх школах, університетах, молодіжних та дитячих громадських організаціях, серед працюючої молоді переважним чином як неформальні об’єднання. Проте певна їх частина реєструється згідно з українським законодавством як неурядові неприбуткові організації.

Детальніше про конкурс читайте за посиланням.