Представники України та ЄС обговорили перспективи співпраці у сфері підприємництва та промислової політики

28 березня у Києві відбулося друге засідання Кластеру 2 Підкомітету з питань економіки та іншого галузевого співробітництва Комітету Асоціації Україна-ЄС. Робочими темами обговорення були сфери малого та середнього підприємництва, видобутку корисних копалин та гірничої справи, туризму та космосу. Окремим пунктом порядку денного стало питання оподаткування.

Українська Сторона поінформувала представників ЄС про основні результати у виконанні Угоди про асоціацію та про стан імплементації національного законодавства до положень актів ЄС у зазначених сферах. Крім того, представники Урядового офісу, міністерств та державних агентств розповіли європейським колегам про участь України в міжнародних секторальних проектах та угодах, а також висловили зацікавленість у подальшій реалізації такої підтримки Стороною ЄС.

Під час засідання Сторону ЄС поінформовано про підготовку проекту Закону "Про внесення змін до Закону України "Про туризм" з метою імплементації Директиви Ради №90/314/ЄЕС від 13 червня 1990 року про організовані туристичні подорожі, відпочинок з повним комплексом послуг та комплексні турне. Відповідно до Угоди зазначена Директива має бути імплементована у національне законодавство протягом 3 років з дати набуття нею чинності.

Також, Українська Сторона надала інформацію про підготовку проекту Закону "Про внесення змін до Кодексу України про надра" з урахуванням європейських норм та розробку підзаконних нормативно-правових актів з метою виконання нещодавно прийнятого Закону України "Про оцінку впливу на довкілля" та досягнення повної імплементації відповідних директив, передбачених Угодою.

Сторони обговорили питання двостороннього співробітництва у сфері підприємництва та промислової політики, зокрема перспективи Участі України у генеральній асамблеї EU4Business, а також співпраці з ЄС у рамках Угоди COSME.

Окрему увагу приділено обговоренню низки питань двостороннього співробітництва у сфері оподаткування. Так, Європейська сторона поінформувала про надання Україні великомасштабного проекту технічної допомоги вартістю 55 мільйонів євро у сфері управління державними фінансами, констатувала належне виконання Україною зобов’язань щодо приведення структури та ставок акцизного податку на тютюнові вироби у відповідність до європейських, а також привітала прогрес щодо імплементації рекомендацій ОБСЄ у сфері адміністрування податків, зокрема у рамках незалежної міжнародної оцінки діяльності податкових органів (TADAT).

Українська делегація звернулася до європейських партнерів з проханням надавати подальшу підтримку у реалізації ініціатив та виконанні завдань у сфері євроінтеграції, а також підготувати інформацію стосовно нових актів права ЄС з метою запуску процесу оновлення додатків та прийняття відповідних рішень Радою асоціації Україна-ЄС у кінці цього року.