Прем'єр-міністри України та Естонії обговорили співпрацю у сферах діджиталізації та енергетики

12 березня відбулась зустріч очільниці Уряду Естонської Республіки Каї Каллас та Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля. Сторони обговорили розвиток торгово-економічних відносин, зміцнення співпраці в галузі енергетики та цифрових технологій.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Денис Шмигаль вкотре підтвердив сталість прагнень України на реалізацію курсу європейської та євроатлантичної інтеграції держави. Прем’єр-міністр наголосив, що синхронізація у 2023 році об’єднаної української енергосистеми із європейською мережею ENTSO-E є одним із стратегічних кроків у сфері євроінтеграції. Зокрема, додав, що Україна також зацікавлена в обміні досвіду з Естонією щодо розвитку альтернативних джерел енергії.

Як зауважив Денис Шмигаль, сфери цифровізації та електронного урядування – пріоритетні питання у співпраці з Естонією.

«Україна запустила електронний паспорт, електронне посвідчення водія. Наразі ми цифровізували понад 100 державних послуг і до кінця цього року маємо на меті запустити paperless government в усіх сферах. Естонія має багатий досвід у сфері діджиталізації та електронних публічних послуг, тож ми маємо гарні перспективи для співпраці», — зазначив Денис Шмигаль.

Зі свого боку Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас висловила впевненість у продуктивній співпраці з Україною та зазначила про готовність Естонії поділитися досвідом у впровадженні реформи судової системи.