Презентований Європейський фонд солідарності з українським кіно та його перший конкурс проєктів

У межах Берлінале відбулася презентація European Solidarity Fund for Ukrainian Films (ESFUF) – Європейського фонду солідарності з українським кіно за участі всіх партнерів EFAD (European Film Agency Directors association). Фонд започаткували міністерства культури Німеччини, Люксембургу та Франції.

Про це повідомляє Державне агентство України з питань кіно.

Європейський фонд солідарності з українським кіно (ESFUF) фінансується за рахунок внесків 16 партнерів із 13 країн та European Film Agency Directors association (EFAD). Фонд надаватиме підтримку для розробки або роботи на фінальній стадії українських художніх фільмів спільного виробництва з країнами-учасницями.

Європейський фонд солідарності з українським кіно (ESFUF) – це ініціатива, запропонована CNC іншим членам EFAD під час Генеральної асамблеї в Каннах у травні 2022 року. Після підтримки різних заходів для України на національному та європейському рівнях EFAD та члени асоціації хотіли об’єднати зусилля, щоб започаткувати цілеспрямовану програму підтримки українських кінематографістів, щоб допомогти їм завершити їхні фільми чи розробити нові проекти, одночасно сприяючи копродукції.

Так, ESFUF надаватиме підтримку кінематографічним роботам українських режисерів на стадії розробки або на фінальній стадії.

Прийнятні проєкти — це повнометражні кінематографічні твори, призначені для першого показу в кінотеатрах, що відносяться до жанрів художнього, документального або анімаційного кіно.

Бенефіціарами є виробничі компанії, засновані в країнах-партнерах ESFUF, які мають договір про спільне виробництво з українською продюсерською компанією.

Бюджет на 2023 рік становить 1 051 000 євро.

Сума підтримки розробки буде обмежуватися 25 тис. євро для документальних фільмів і 50 тис. євро для художнього кіно чи анімації. Підтримка фільмів на фінальній стадії буде обмежуватися 75 тис. євро.

Дедлайн подачі заявок – 17 березня 2023 року.

Аплікаційна форма – за посиланням.

Всі подробиці щодо ESFUF – за посиланням.