Президент підписав Кодекс України з процедур банкрутства

Президент України Петро Порошенко підписав Кодекс України з процедур банкрутства.

Про це Глава держави під час зустрічі з представниками бізнесу, передає видання “Укрінформ”.

Кодекс з процедур банкрутства дозволяє фізичним особам оголошувати про власне банкрутство та відновлювати умови платоспроможності за кредитами.

"Є приємна новина. Я сьогодні підписав закон про банкрутство. Попри те, що у нас були деякі питання організаційного оформлення, я думаю, що ми на рівні нормативних документів знайдемо можливість врегулювати це. Ми маємо позицію комітету Верховної Ради, уряду. Ми виконуємо свої обіцянки", — повідомив Петро Порошенко.

Він нагадав, що в Україні також набув чинності новий закон “Про валюту і валютні операції”. Зі свого боку, Національний банк України затвердив усі нормативно-правові акти, які є основою для нової системи валютного регулювання. Також березні скасували 149 застарілих нормативних документів, що покращить умови ведення бізнесу.

Довідково:

Реформу системи банкрутства визначено в Україні серед пріоритетних, зокрема, Стратегією сталого розвитку "Україна-2020", Коаліційною угодою, Програмою діяльності Уряду та Планом законодавчого забезпечення реформ в Україні.

Відповідно до положень Плану передбачається досягти: вдосконалення процедур банкрутства, зменшення строків провадження у справах про банкрутство; забезпечення істотного поліпшення умов ведення бізнесу в Україні за тими напрямами, що враховуються Світовим банком та Міжнародною фінансовою корпорацією під час складання рейтингу "Doing Business", маючи за стратегічну мету входження України до провідної двадцятки країн світу за умовами ведення бізнесу; забезпечення рівних прав та можливостей для однакового захисту всіма кредиторами боржника своїх законних інтересів у процедурі банкрутства; зменшення можливості зловживань у процедурах банкрутства.

Нагадаємо, Уряд схвалив проведення огляду витрат у дев’яти сферах

Підготовлено за матеріалами видання “Укрінформ”. Оригінал статті читайте за посиланням.