Президент підписав останній з необхідних законів для промислового безвізу

Президент Володимир Зеленський підписав закон щодо зменшення тиску на бізнес з боку органів ринкового нагляду. Цей закон – останній з переліку необхідних для початку перемовин з Європейським Союзом про укладання Угоди АСАА і старту так званого промислового безвізу. Про це йдеться на офіційному сайті президента.

Підписаний Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення тиску на бізнес з боку органів ринкового нагляду» № 367-ІХ Верховна Рада ухвалила 12 грудня 2019 року.

Закон в рази зменшує корупційні ризики під час перевірок, захищає доброчесний бізнес і посилює захист споживачів у разі виявлення на ринку небезпечної нехарчової продукції. 

Тепер не буде безкінечних “поєднаних” перевірок, штрафів “заднім числом” або за формальні невеликі порушення. Інспектори мають спочатку надавати рекомендації про усунення порушень, а штрафувати можуть лише за повторне порушення. Масові виїмки документів також залишаться у минулому: можна виймати лише ті документи, що стосуються встановлення ланцюга постачання продукції. Закон дає чіткий перелік документів, які потрібні під час перевірки, а також строки подання таких документів.

Важливо, що закон сприятиме прогресу у переговорах щодо укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятності промислових товарів між Україною та ЄС (АСАА). 

“Законодавство для початку переговорів з ЄС щодо “промислового безвізу” повністю ухвалене та підписане. Тепер крок за Євросоюзом – чекаємо на оціночну місію”, – сказав віцепрем'єр-міністр Дмитро Кулеба.

Комісія зробить висновки щодо готовності нашої держави до приєднання до Угоди ACAA. За позитивної оцінки Україна зможе поступово розширювати перелік продукції для експорту в ЄС за спрощеною процедурою. Підписання угоди фактично забезпечить українській промисловій продукції безперешкодний доступ на ринок ЄС.