Президент підписав євроінтеграційний закон, що спрощує видобування нафти та газу в Україні

Президент України Петро Порошенко 29 березня підписав Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в нафтогазовій галузі" ухвалений на початку місяця, який є частиною євроінтеграційної Дорожньої карти. Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в нафтогазовій галузі" №2314-VIII був ухвалений Верховною Радою України 1 березня.

У Пояснювальній записці до законодавчого акту вказується, що основною його метою є дерегуляція у сфері видобутку нафти й газу в Україні.

Положення закону передбачають внесення змін до Земельного кодексу України, до Кодексу України "Про надра», Закону України "Про нафту та газ", Гірничого закону України та низки інших законодавчих актів. Ці зміни спрямовані, в першу чергу, на вдосконалення процедури надання земельних ділянок для проведення розвідувальних робіт та робіт з будівництва, технічного обслуговування, об’єктів трубопровідного транспорту та інших дозвільних процедур нафтогазовидобувної галузі, що допоможе оптимізувати витрати підприємств галузі при проведенні таких робіт та збільшити обсяги нафти та газу власного видобутку.

Передбачається, що ухвалення та набрання чинності вказаного Закону спростить бюрократичні процедури для отримання права користування земельними ділянками для підприємств нафтогазового комплексу, запобігатиме негативним економічним наслідкам, зумовленим недосконалістю порядку надання земельних ділянок для будівництва об’єктів трубопровідного транспорту, нафтових і газових свердловин, створить умови для їх надійної та безперебійної експлуатації та забезпечить умови для нарощування видобутку природного газу шляхом поновлення ресурсної бази вуглеводнів.

Зазначимо, цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Кабінет Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом зобов’язаний привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом і забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

Раніше повідомлялося, що Парламент підтримав вже 10 законопроектів з євроінтеграційної Дорожньої карти.