Президент України: Європейські партнери відзначають успіхи України, зокрема відчутний прогрес виконання Угоди про асоціацію

20 жовтня під час пленарного засідання Верховної Ради України Президент України Володимир Зеленський звернувся до народних депутатів із посланням про внутрішнє і зовнішнє становище України.

Послання Президента України Володимира Зеленського до Верховної Ради про внутрішнє і зовнішнє становище України

Фото: Офіційне Представництво Президента України 

У своїй промові Президент розповів про розвиток відносин Україна-ЄС, питання членства України в НАТО, питання деокупації Криму та Донбасу, поглиблення розвитку енергетики, цифровізації тощо. Глава держави окреслив два головних завдання для зовнішньополітичної діяльності України: посилювати міжнародну координацію для тиску на Росію з метою припинення агресії проти України та повернення усіх наших тимчасово окупованих територій, а також розширення зовнішньоекономічних можливостей України.

Володимир Зеленський зазначив, що цьогорічний Саміт Україна-ЄС та спільна заява чи не вперше так яскраво підкреслюють партнерство України та Європи. За його словами, європейські партнери відзначають успіхи України, зокрема відчутний прогрес виконання Угоди про асоціацію, створено усі передумови для «промислового безвізу», підписання Угоди про спільний авіаційний простір з ЄС, поглиблення інтеграції українських ринків з європейськими. Президент наголосив, що безвізовому режиму України з Європою нічого не загрожує. Україна і надалі продовжує плідну співпрацю з МВФ, Світовим банком, а також з ЄБРР.

«Ми вже обговорили з європейськими партнерами постачання в Україну вакцини, щойно вона з’явиться. У нас неймовірні медики. Та всі інші, хто протидіє коронавірусу. Головне – бути згуртованими. Ми не раз доводили, що коли українці згуртовані, вони можуть перемогти будь-які віруси – хоч з Китаю, хоч від північного сусіда», – заявив Глава держави.

Президент також наголосив, що Європейський Союз, США, Канада, Велика Британія, Туреччина та інші наші партнери продовжують незмінну підтримку територіальної цілісності та суверенітету України. Володимир Зеленський нагадав, що нещодавно Україна отримала статус партнера НАТО з розширеними можливостями.

«Ми перевели Генштаб на типову структуру держав – членів НАТО. Успішно провели спільні навчання «Репід Трайдент». Ми продовжуємо втілення стандартів НАТО та сумісність наших військ з військами Альянсу, – наголосив він. –  Це все – важливі кроки для посилення обороноздатності та безпеки України».

Окрім того, Президент поінформував, що українські дипломати безперервно працюють для підготовки наступного Нормандського саміту в Берліні.

«Ми чекаємо на його найскоріше проведення і продовження діалогу та руху задля настання в Україні бажаного миру, – додав Володимир Зеленський. – Мир на Донбасі та деокупація Криму – мої ключові пріоритети. На жаль, у порядку денному Нормандського формату ніколи не було питання Криму. Але воно було, є й буде завжди у нашому порядку денному. Допоки Крим залишається окупованим, а українці та кримські татари зазнають регулярних переслідувань – світ не має забути про Крим».

Він також розповів про створення формату «Кримська платформа». Це координація міжнародних зусиль для захисту прав кримчан та деокупації півострова. Президент України вже предметно обговорив цю ініціативу з представниками Європейського Союзу, Великої Британії, Канади, Туреччини та іншими партнерами. Багато з них готові приєднатися та брати в ній активну участь.

Фото: Офіційне Представництво Президента України 

Зокрема, Глава держави розповів про основні пріоритети розвитку енергетичного ринку України та поглиблення цифровізації. За його словами, держава сприятиме конкуренції на енергетичних ринках та підтримуватиме розвиток гнучких енергетичних систем. Метою є розбудова спроможності держави в технічно надійний і безпечний, економічно ефективний та екологічно прийнятний спосіб задовольняти потреби в енергоресурсах, забезпечувати стале функціонування економіки за будь-яких умов. Проте розвиток енергетики не повинен супроводжуватися зростанням її негативного впливу на навколишнє середовище. 

Також Володимир Зеленський поінформував про розбудову нової електронної країни по принципу «держава як сервіс». Відтак, легкість доступу до адміністративних послуг буде забезпечено через повноцінний запуск онлайн-сервісу державних послуг. Переважна їх частина надаватиметься автоматизовано, без залучення посадовців і посередників. Кожен незалежно від віку чи соціального стану отримає цифрові навички через загальнодоступну програму цифрової грамотності. Європейський принцип «ніхто не має залишитись позаду» буде повною мірою застосований при побудові електронної країни. Він наголосив, що цифровізація – це підвищення ефективності держави. Електронний документообіг, оптимізація управлінських процесів і процедур, гнучкість, зменшення корупційних ризиків і контроль за ключовими процесами – все це має втілитись у реальність.