Президент Європейської ради Шарль Мішель здійснив перший робочий візит до України

2 березня Голова Європейської ради Шарль Мішель, Президент України Володимир Зеленський, представники Кабінету міністрів та Офісу Президента провели робочий візит на Схід України, зокрема відвідали контрольний пункт в’їзду-виїзду (КПВВ) «Щастя» у Луганській області. 

Про це повідомляє Офіс Президента України.

У межах робочої поїздки Володимир Зеленський наголосив, що Україна прагне якнайшвидшого миру на Донбасі та повернення тимчасово окупованих територій.

 «Присутність сьогодні тут лідера Європейського Союзу – це демонстрація того, що Україна не залишається наодинці у цих зусиллях», – сказав Володимир Зеленський.

Водночас, Шарль Мішель запевнив у підтримці Європейським Союзом суверенітету, незалежності й територіальної цілісності України та проведення реформ.

Президент Європейської ради також повідомив, що цього року ЄС запроваджує нову програму для підтримки економічного розвитку та надання державних послуг на Донбасі. Ця підтримка також включатиме фінансування пунктів в’їзду-виїзду.

«Візит Президента Європейської ради до Луганської області, зокрема КПВВ «Щастя», є важливим знаком солідарності з Україною. Вдячні за чіткі та сильні сигнали щодо російської агресії на території України» - сказала Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

Президент Європейської ради Шарль Мішель висловив переконання, що повне припинення вогню, відкриття більшої кількості пунктів в’їзду-виїзду, подальша робота з гуманітарного розмінування покращить життя людей по обидва боки лінії дотику, і ЄС готовий підтримувати ці зусилля.