Президент Зеленський підтверджує незмінність курсу України на європейську та євроатлантичну інтеграцію

Під час першого дня візиту Президента України Володимира Зеленського до інститутцій ЄС і НАТО Україна отримала беззаперечні сигнали про подальшу підтримку на шляху реформ та у боротьбі проти агресії Російської Федерації. Про це на своїй сторінці у Facebook написала Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«Зустріч із Головою Єврокомісії була дружньою, говорили про подальшу співпрацю і підтримку серйозних трансформацій з боку ЄС. Надано великий кредит довіри новому Президентові України. Його треба виправдати», – зазначила вона.

Практична розмова про подальшу фінансову допомогу ЄС із Віце-президентом Єврокомісії, щоб перетворитися на реальність, вимагає спільних зусиль Президента, Уряду та Верховної Ради України, а також незалежних антикорупційних органів. «Є напрацювання, необхідно їх актуалізувати і, як на мене, необхідно і очільнику держави звертатися з проханням до ВРУ підтримати ці напрацювання», – вважає Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Окрім цього, польсько-український діалог на рівні Президентів відбувся також у позитивній атмосфері.

«Головний висновок першого дня – новий Президент підтверджує незмінність курсу України на європейську та євроатлантичну інтеграцію. Так, як це очікують громадяни України, і саме так, як це вже записано в Конституції України. Президент підтверджує необхідність діяти відповідно до існуючих Мінських угод. А відповідно – розраховує на підтримку створеної нами коаліції країн-партнерів. Далі найважливіше – виконувати задеклароване. Це надважливо для держави, громадяни якої борються за право визначати свою вільну долю і свій шлях дуже дорогою ціною останні 5 років, – наголосила Віце-прем`єр-міністр, – Недаремна попередня праця великої команди протягом останніх років. Тепер – справа за наступними діями нового очільника та команди».

На сьогодні, 5 червня, заплановані зустрічі Президента України з Високою представницею ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки Федерікою Моґеріні і Президентом Європейської Ради Дональдом Туском.