Проблему нестачі дозволів з боку Польщі на здійснення Україною міжнародних перевезень будуть вирішувати міністри інфраструктури двох держав

Уході першої телефонної розмови з Прем’єр-міністром Республіки Польща Матеушем Моравецьким Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук привітав його з перемогою на парламентських виборах.

Зі свого боку пан Моравецький відповів взаємністю, привітавши Олексія Гончарука з нещодавнім призначенням на посаду.

Прем’єр-міністр України продовжив розмову проханням до Глави польського Уряду якомога швидше призначити голову польської частини українсько-польської Міжурядової комісії з питань економічного співробітництва.

Окрім цього, в ході розмови Прем’єр-міністр України підняв наступне питання: «Нестача дозволів з боку Республіки Польща на здійснення Україною міжнародних вантажних автомобільних перевезень створює проблеми для тисяч українців, а також є чинником штучного обмеження розвитку двосторонніх торговельних відносин».

Глави українського та польського Урядів детально обговорили виклики, які постали в контексті цієї ситуації, та погодили, що вирішення цієї проблеми наприкінці жовтня шукатимуть міністри інфраструктури обох держав під час зустрічі українсько-польської Змішаної комісії з питань міжнародних автомобільних перевезень.

Глава українського Уряду також наголосив на пріоритетах для України, а саме: збереження та посилення європейської та євроатлантичної інтеграції, забезпечення верховенства права та проведення судової реформи, викорінення корупції, зростання економіки. Останній пункт включає відкриття прозорого та збалансованого ринку землі, приватизацію та співпрацю з МВФ.

У відповідь пан Моравецький зазначив, що окреслені реформи є надзвичайно важливими, відтак Республіка Польща надалі надаватиме підтримку Україні на шляху її розвитку.

Насамкінець Прем’єр-міністр України наголосив на важливості двосторонніх стратегічних відносин України та Республіки Польща та запросив Главу польського Уряду відвідати Київ із офіційним візитом.