Проект ЄС надав рекомендації з розвитку державних IT-систем в Україні

Проект Європейського Союзу EGOV4Ukraine, Державне агентство з питань електронного урядування та Національне агентство України з питань державної служби розробили рекомендації для оновлення та розвитку інформаційних систем органів державної влади.

Про це повідомили в Представництві Європейського Союзу в Україні.

В дипмісії зазначили, що загалом експерти напрацювали 14 рекомендацій:

1) модернізувати вимоги до розроблення та управління інформаційними системами;

2) запровадити чіткі правила, процедури, інструкції для роботи з інформаційними системами;

3) надавати всі електронні послуги на єдиному порталі;

4) гарантувати безпеку та конфіденційність даних за європейським зразком;

5) органам державної влади підготувати власний план забезпечення кібербезпеки та захисту мережі;

6) державним установам оприлюднити відкриту інформацію;

7) запровадити єдине оформлення та правила надання інформації на офіційних веб-порталах та веб-сайтах державних підприємств;

8) держслужбовцям використовувати електронний документообіг;

9) кожному органу державної влади виконати зазначені вимоги для успішної інтеграції бази даних і реєстрів в систему обміну даними "Трембіта";

10) виконати законодавчі і технічні заходи з впровадження електронної ідентифікації;

11) модернізувати мережеву інфраструктуру відповідно до вимог;

12) забезпечити експлуатацію робочих станцій, серверів і мережевого обладнання строком до 5 років і їхню модернізацію кожні 2 роки;

13) ліцензувати та оновити операційні системи та програмне забезпечення;

14) фінансувати програму модернізації ІТ-інфраструктури органів державної влади з державного та місцевих бюджетів.

Рекомендації розробили за підсумками аудиту 573 ІТ-систем 66 державних установ і 24 регіональних адміністрацій. Перевірка тривала з червня до жовтня 2018 року за фінансування ЄС.

“Огляд інформаційних систем заклав гарну основу для підготовки інтеграції державних баз даних за допомогою системи „Трембіта“ для надання ефективних та прозорих адміністративних послуг в Україні та прискорення процесу розвитку електронних послуг для громадян”, − заявила керівник проекту EGOV4Ukraine Марі Педак.

Зазначимо, система “Трембіта” є основою ІТ-інфраструктури для безпечного обміну даними між державними органами. Її впроваджують проект EGOV4Ukraine у тісній співпраці з Державним агентством із питань електронного урядування в Україні.

Докладні рекомендації розміщені на веб-сайті http://audit.gov.ua. Надалі перевірки стануть щорічними та охоплюватимуть всіх власників або керівників державних інформаційних систем.

Довідково:

Перевірка інформаційних систем відбулася згідно з розпорядженнями Кабінету Міністрів України №238-р і №239-р від 11 квітня 2018 року.

Проект EGOV4UKRAINE (“Підтримка процесу децентралізації електронного урядування в Україні”) є частиною програми підтримки децентралізації в Україні “U-LEAD з Європою”, яка триває з 2016 до 2020 року. Проект фінансується ЄС та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

Метою проекту є розробка та впровадження комплексних і ефективних інформаційних систем та адміністративних послуг задля поліпшення процесу надання державних послуг органами місцевого самоврядування. До кінця 2020 року проект має охопити роботу 600 центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП). Очікується, що після його завершення ЦНАПи зможуть надавати сотні державних послуг у режимі онлайн.

Підготовлено за матеріалами Представництва ЄС в Україні. Оригінал статті читайте за посиланням