Профілактика хвороб і доступ до безпечної крові – ЄС запускає трирічний проєкт

12 грудня стартував проєкт Європейського Союзу для розвитку системи громадського здоров’я та безпеки крові в Україні. Про це повідомляє Центр громадського здоров'я МОЗ України.

Проєкт “Надання підтримки Україні в розвитку сучасної системи громадського здоров’я” триватиме до 2022 року. За підтримки ЄС в українську систему громадського здоров'я будуть запроваджені найкращі міжнародні практики щодо контролю та профілактики хвороб, оновлено законодавство та закріплено сучасний підхід до громадського здоров’я.

Окрема увага проєкту буде зосереджена на доступі українців до якісної і безпечної крові. Зокрема йдеться про створення реєстрів донорів та єдиних стандартів переливання крові, популяризацію добровільного донорства. Сьогодні кількість донорів в Україні постійно зростає, але більшість із них (70%) жертвують кров лише раз – коли доводиться рятувати рідних чи близьких. І якщо в країнах, де є культура добровільної та безкоштовної здачі крові, на кожну тисячу осіб припадає 33 донори, то в Україні їх втричі менше. Це має змінитися.

“Україна залишається однією з країн з короткою тривалістю життя та високим рівнем захворюваності. Формування сучасної європейської системи громадського здоров’я, зосередженої на профілактиці та покращенні здоров’я громадян, є ключовим завданням та нашим абсолютним пріоритетом”, – сказала представниця з питань охорони здоров’я та соціальної політики Вірджинія Дамбраускайте, Представництво ЄС в Україні.

Довідково: 

Проєкт ЄС “Надання Україні підтримки в розвитку сучасної системи громадського здоров’я” реалізується компанією GFA Consulting Group GmbH (GFA) у консорціумі з Інститутом охорони здоров’я і соціального забезпечення Фінляндії (THL). Він забезпечує підтримку Міністерства охорони здоров’я України, Центру громадського здоров’я МОЗ України та регіональних центрів громадського здоров’я. Бюджет проєкту складає близько 3 млн євро. 

Глава 22 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС передбачає гармонізацію українського законодавства та практик в сфері охорони здоров’я зі стандартами ЄС. Зокрема це стосується профілактики інфекційних захворювань, системи безпеки крові та боротьби з тютюнопалінням. Глава 22 також передбачає розширення співробітництва щодо реформування охорони здоров’я.

Докладніше – на сайті Центру громадського здоров'я.