ПРООН та партнери започаткували новий проект на тему сталого розвитку в Україні

Програма розвитку ООН (ПРООН), Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) за фінансової підтримки Уряду Німеччини та Відкритий університету Майдану започаткували спільний проект «Електронне навчання задля сталого розвитку» і онлайн-курс "Сталий розвиток як нова філософія мислення".

Як повідомляється на сайті ПРООН, загальний бюджет проекту складає 200 тисяч євро і має на меті покращити доступ до електронного навчання з тематики Цілей сталого розвитку (ЦСР) для українських державних службовців, представників бізнесу та громадських активістів.

Впродовж 18 місяців в межах проекту підготують 30 тренерів, які підтримуватимуть електронне навчання, буде розроблено три тематичні курси. Очікується, що близько тисячі осіб  пройдуть навчання на цих курсах.

"Спираючись на досвід нашої глобальної мережі, ПРООН в Україні надає підтримку Уряду України, зокрема держслужбовцям, бізнес-спільноті, університетам та громадським активістам, допомагаючи їм об’єднати зусилля і стати рушіями змін у відповідних сферах. Разом із нашими партнерами з GIZ, ПРООН запускає новий проект, який сприятиме не лише розповсюдженню знань про різні аспекти сталого розвитку, але й розвитку цінностей та принципів Порядку денного до 2030 року. Ми віримо в те, що розвиваючи професійні навички й світогляд тих, хто приймають рішення, цей проект стимулюватиме важливі зміни, необхідні для досягнення Цілей сталого розвитку", – зазначив керівник програми демократичного врядування ПРООН Маркус Бранд.

Онлайн-курс "Сталий розвиток як нова філософія мислення", розроблений Відкритим Університетом Майдану, пропонує учасникам більше дізнатися про основні принципи сталого розвитку, Порядок денний у сфері сталого розвитку до 2030 року, а також про те, як Україна планує впроваджувати ЦСР.  

Довідково:

Цілі сталого розвитку (ЦСР) або Глобальні цілі – це загальний заклик до дій, спрямованих на те, щоб покінчити з бідністю, захистити планету і забезпечити мир і процвітання для всі людей у світі. Основними цілями є подолання бідності, голоду, міцне здоров’я, гендерна рівність, якісна освіта, скорочення нерівності, тощо. Серед інших пріоритетів, вони також охоплюють нові сфери, такі як кліматичні зміни, економічна нерівність, інновації, стале споживання, мир і справедливість. Цілі є взаємопов'язаними — ключем до успіху в одній із них є вирішення питань, загалом пов'язаних із іншими.