Провідний італійський виробник горіхів має намір вирощувати їх в Україні

Світовий лідер з виробництва, переробки і збуту горіхів, сухофруктів і насіння, італійська агропромислова група Besana international, розглядає Україну як потенційного партнера з розвитку сільського господарства через міжнародну програму створення інтенсивних плантацій горіхів.

"Україна славиться у світі своїми родючими землями і може стати ключовим партнером італійської групи з вирощування і промислової переробки горіхів і посісти провідні позиції в застосуванні новітніх європейських сільськогосподарських технологій", - повідомляється на сайті компанії.

Проект орієнтований в першу чергу на розвиток насаджень фундука, але також включає вирощування волоського горіха, мигдалю і навіть фісташок. Для вирощування в Україні компанія вибрала промислові, якісні і смачні сорти, які цінуються на ринку, такі як Tonda di Giffoni, Tonda Gentile Trilobata і Tonda Gentile Romana.

Мета проекту, згідно з задумом президента компанії - збільшити виробництво горіхів сортів високої якості, які сильно затребувані промисловістю.

"Це важлива соціально-економічна програма, спрямована на розвиток промисловості та навчання інноваційним сільськогосподарським технологіям місцевого населення", - сказано у повідомленні.

Як повідомляється, група Besana в межах проекту не обмежується постачанням посадкового матеріалу. Компанія пропонує довгострокові контракти на проекти "під ключ", підтримку аграрного сектору, надання допомоги у виборі сільськогосподарської техніки для вирощування горіхів, а також можливість продажу продукції на підприємствах компанії та інших промислових виробників. Так, наприкінці минулого року було підписано контракт з торговою мережею "Сільпо" на постачання продукції під власні бренди.

Довідково:

Перший завод італійської промислової групи Besana Group був заснований у 1921 році поблизу Неаполя. Сьогодні компанія володіє п'ятьма заводами з переробки горіхів, сухофруктів, насіння та шоколаду, активних партнерів-постачальників сировини по всьому світу. Річний обсяг обробленої продукції складає до 42 тисяч тонн. У 2018 році оборот компанії перевищив 190 мільйонів євро.