Проєкти регіонального та транскордонного співробітництва збагатять Східне партнерство – Ольга Стефанішина

Сьогодні, 10 червня Віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина зустрілася з Послом Польщі Бартошем Ціхоцкі та Послом Швеції Тобіасом Тибергом. 

Віцепрем'єрка наголосила на важливості спільних регіональних та транскордонних проєктів між країнами ЄС та Східного партнерства. Це сприятиме як економічному розвитку регіону, так і посиленню сполучення, зокрема транспортного, між країнами. Відповідні акценти будуть озвучені у рамках відеоконференції лідерів країн Європейського Союзу та країн Східного партнерства, яка відбудеться вже 18 червня.

«Україна цінує можливості, які дає багатосторонній формат Східного партнерства, і зацікавлена у розвитку регіональних проєктів. Водночас, важливо, щоб у рамках Східного партнерства діяв принцип диференціації, зважаючи на різний рівень амбіцій учасників. Три «асоційовані країни» – Україна, Молдова та Грузія – прагнуть посиленого діалогу з ЄС з питань торгівлі, у сферах секторальної інтеграції. Україна ставить собі за мету поступову інтеграцію до внутрішнього ринку ЄС», – заявила Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

 

Довідково 

Східне партнерство – зовнішньополітична ініціатива Європейського Союзу, яка поширюється на 27 держав-членів ЄС та шість східноєвропейських сусідів ЄС – Азербайджан, Білорусь, Вірменію, Грузію, Молдову та Україну. Докладніше про Східне партнерство можна знайти за посиланням.