При Київському університеті ім. Шевченка планують створити Європейський інститут

На базі Київського національного університету ім. Т. Шевченка планують створити Європейський інститут. 

Як повідомляється на сайті Міністерства освіти і науки, концепцію його створення презентували під час засідання Європарламенту у Брюсселі (Бельгія). Він стане незалежною платформою, де працюватимуть над програмами євроінтеграції України, розвитком громадянської думки та демократії.

“Глобальне завдання Євроінституту - стати “мозковим центром”, де буде місце незалежній експертизі реформ та масштабним проектам  співробітництва з Європейським Союзом. Усе це сприятиме розвитку України загалом. Першим проектом інституту буде цикл лекцій “П’ять уроків демократії”. У ньому ми спонукатимемо слухачів до роздумамів щодо стану сучасної демократії та культурних джерел”, - розповів проректор КНУ ім. Т. Шевченка Володимир Бугров.

Ректор Kиївського національного університету імені Тараса Шевченка Леонід Губерський, презентуючи стратегію розвитку університету, повідомив, що Європейський інститут охоплюватиме такі напрями, як освіта студентів у галузі європейських студій, права, економіки та соціології, підготовка кадрів для державної служби та органів місцевого самоврядування, експертів неурядових організацій, а також здобуття досвіду в отриманні коштів від програм ЄС. Водночас основним напрямом роботи інституту як "мозкового центру" буде творення незалежної експертної публічної дискусії, опрацювання програм та стратегій розвитку України, а також моніторинг економічних та політичних процесів.

Окрім того, у інституті планують організувати навчання з євроінтеграції для держслужбовців і представників місцевої влади.

Раніше повідомлялося, що Україна та Німеччина планують створити спільні центри передових досліджень. В межах проекту українські партнери співпрацюватимуть з німецькими вишами, дослідницькими інститутами та компаніями.