Привітання Іванни Климпуш-Цинцадзе з Міжнародним днем боротьби за права жінок і мир

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе привітала жінок зі святом 8 березня.

Про це повідомляється на сторінці Офісу Віце-прем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції у Facebook.

У 1977-му році Організація об’єднаних націй надала «святу 8 березня» статус міжнародного дня.

Відтоді цей день має офіційну назву – Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир.

«На жаль, для України й досі актуальною є проблема гендерної нерівності», – наголосила Віце-прем’єр.

Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила на тому, що статистика свідчить, що жінки у нашій країні дискримінуються саме за статевою ознакою, домашнє насильство проти жінок практично вважається нормою.

Вражає навіть не те, яка кількість жінок стають жертвами побутового насильства, а те, що більше половини поліцейських та прокурорів вважають, що жінки «самі винні» у тому, що стали жертвами.

Наше суспільство й досі не готове позбутися комплексів та стереотипів минулого щодо соціальної ролі чоловіків та жінок. Швидкі зміни у цій сфері викликані технологічними та суспільними трансформаціями, від яких ми не можемо відставати, якщо хочемо розвиватися.

Цього дня вкотре варто нагадати самим собі, що не варто жити стереотипами, потрібно позбуватися комплексів і не дозволяти їм керувати нами.

У сфері забезпечення рівності прав чоловіків та жінок нам ще є за що боротися, так само, як всім нам, українцям, потрібно боротися за мир на власній землі.

«Тому всім нам цього дня зичимо миру та внутрішнього спокою, впевненості та захищеності, свободи дій і поглядів, справедливості і свідомого вибору», – резюмується у привітанні.