Приєднання України до енергосистеми Європи дозволить отримати “електроенергетичний безвіз”, — Геннадій Зубко

Ключовими напрямками співпраці України і Німеччини є  підтримка енергетичної галузі, інфраструктурних проектів, макрофінансова допомога та продовження співпраці з такими фінансовими інституціями як KfW. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко у Берліні під час 10-го засідання Українсько-німецької групи високого рівня.

Як повідомляється на сайті Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Німеччина й надалі допомагатиме у впровадженні  енергоефективності, в межах  Фонду енергоефективності, та у сфері відновлювальних джерел енергії.

Окрім фінансової підтримки — це технічна допомога,  німецькі технології, технічні рішення, направлені на досягнення оптимального балансу між вартістю термореновації та максимальним ефектом щодо економії енергоресурсу.

“Німецький досвід є дуже корисним. Приєднання до європейської енергосистеми дозволить створити в Україні повноцінний лібералізований ринок електроенергії, так званий “електроенергетичний безвіз”, — зазначив Геннадій Зубко.

Урядовець також повідомив, що у напрямку наближення української системи якості до європейської, Мінекономіки розпочинає програму “Tвіннінг” Федерального міністерства економіки і енергетики Німеччини у сфері стандартизації.

“Це ще один крок до ухвалення важливого рішення про взаємне визнання систем оцінки відповідності продукції”, — додав Віце-прем’єр-міністр.

Під час засідання сторони домовились і про співпрацю у напрямку підтримки проектів з навчання кадрів економіки України. Зокрема проектів “Жінки в бізнесі”, а також так званого “4.0” щодо створення промислових кластерів для середнього бізнесу.

 Підготовлено за матеріалами Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Оригінал статті читайте за посиланням.

Рубрика: